Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewko bonsai - sztuka która żyje. przeniesiony

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewko bonsai - sztuka która żyje. przeniesiony

BPW 14:05, 07 mar 2021


Dołączył: 07 gru 2020
Posty: 3
Bonsai jak wiecie to chińska sztuka miniturowania i formowania drzewek. Ja osobiście jestem początkujący i nieci zielony w tych sprawach. Jednak ciągle próbuję odnaleźć odpowiedzi na moje pytania. Rok temu zawsze marzyłem o drzewku bonsai. Aż tu nagle w doniczce zauważyłem roślinę (myślałem że to jest chwast dlatego miałem go wyrwać). Jednak zbieg okoliczności ciągle przedłużał życie "temu chwastowi". Po dwóch miesiącach zauważyłem że to drzewko. Myślałem że to brzózka ale z czasem okazało sie że to Topola/osika. Pomyślałem że zrobię ją w stylu bonsai. Jednak nasunęło się pytanie czy da sie zrobić to z tego gatunku.

Poszukuje na to pytanie odpowiedzi od roku i dopiero teraz przypomniałem sobie o tym forum i błagam o odpowiedź. "Czy topola/osika nadaje sie do sztuki bonsai?"
____________________
"Ból po stracie jest tak silny, jak silna była więź"
Gardenarium 16:20, 07 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniosłam post i jest odpowiedź tutaj https://www.ogrodowisko.pl/watek/1222-bonsai-i-niwaki?page=28#post_5
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies