Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród. » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

Bogdzia 16:22, 16 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Witam wszystkich.

Tak jak inni tu zalogowani od dłuższego czasu oglądam Wasze śliczne ogrody. Spróbuję i ja pokazac swój. W moim ogrodzie królują rododendrony. Uważam że są to najpiękniejsze rośliny na świecie. Jak tylko znajdę kawałek wolnego miejsca i zastanawiam się co tam posadzic to i tak po przeglądzie wszystkich roślin wychodzi mi że tylko rododendron będzie w tym miejscu wyglądał odpowiednio dobrze.Ten pierwszy wpis jest na razie dośc krótki,ale jeszcze dziś wieczorem postaram sie napisac więcej i może jak się mi uda wstawię zdjęcia. Na razie wszystkich serdecznie pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
hanka_andrus 16:41, 16 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj!Mamy więc jeszcze jedną Bogdzię!
Pokazuj swoje cudeńka i pisz,teraz kończą się ogrodowe prace,ale i tak myślimy o naszych roślinach i naszych ogrodach!
Mam nadzieję,że się zadomowisz......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 16:49, 16 paź 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Witaj Bogdzia . Czekam bardzo na zdjęcia .Też uważam że Rh to piękne i szlachetne rośliny. Ciekawy jestem właśnie w jakich warunkach u Ciebie żyją .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Sebek 19:06, 16 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - jestem ciekaw Twojego ogrodu - i ile kryje w sobie tych rh

Hania z Dwóch światów także je bardzo lubi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
sylllwia 19:16, 16 paź 2011


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Witam - ja też uwielbiam rododendrony - mój ulubiony to Germania.
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Pwl 19:20, 16 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
haha Rozbawiłaś mnie Bogdzia jak nie wiadomo co to - rododendron Musisz być już zaprawiona w
bojach bo uprawa tych pięknych roślin nie jest łatwą sprawą. Ja mam do czynienia tylko z Cunningham's
White i jakoś mi się udają. tfu tfu Dla mnie ulubioną rośliną jest cis, sadze wszędzie, mam już obłęd
____________________
paweł
justi 19:32, 16 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Cześć Bogdziu! Ja też lubię Rh, ale wielu nie mam. Czekam na zdjęcia również.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Bogdzia 20:53, 16 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dziękuję wszystkim za miłe słowa na powitanie,a szczególnie Hani Andrus która pierwsza się odezwała czym sprawiła mi wielką radosc bo jesteśmy niemal w jednym wieku. Wszystkim pozostałym też bardzo dziękuję. No pozostaje mi jeszcze odpowiedziec na pytanie Sebka: ponieważ moja działka ma ok 3500m to trochę tych rododendronów się zmieściło. Liczyłam jakieś 3 lata temu to było ok 300 (chodzi o nazwę rodzajową czyli obejmującą rododendrony, azalie i azalie japońskie). Od tego czasu trochę przybyło ale już niewiele bo te które miałam tak się rozrastają że co rok jest przesadzanie a niestety już nie bardzo jest gdzie je przesadzac.Są różnej wielkości bo w pierwotnym planie miałam sporo rabat bylinowych,które już nawet były obsadzone,niestety wymagały ciągłego pielenia(nie stosuję kory,nie mam do niej przekonania), a przez to pielenie miałam stale wysokie ciśnienie.Któregoś dnia gdy wyjechałam mój M w trosce o moje zdrowie wszystkie byliny wyrzucił na kompostownik,tak je przy tym niszcząc,że nawet sąsiadom nie było co dac.Na ich miejsce wsadziłam rododendrony,które są sporo mniejsze od tych wcześniej sadzonych, a ciśnienie nadal mam wysokie mimo tak wielkiej troski mijego M.Tyle tytułem wstępu,a teraz pierwsze zdjęcia(jak się uda)



to widok z salonu na mój ogród
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gabriela 20:58, 16 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Witaj, czy Twoje rododendrony ( nie azalie), rosną również w pełym słońcu? Ja ich nie sadzę, właśnie ze względu na brak cienia. A miałabym ochotę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Bogdzia 21:04, 16 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies