Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Ratunku- Miskantowa pustynia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ratunku- Miskantowa pustynia

Miskantowo 20:10, 24 mar 2021


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 6
Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

Założyłam dzis profil i mam nadzieję, że dostanę tu sporo cennych rad i wsparcie.
Po wielu latach spędzonych na przeprowadzaniu się, udało mi się zamieszkać w małym, szarym domu tuż pod moim rodzinnym Gdańskiem.
Dom jest i brakuje mu już naprawdę niewiele do wykończenia ale otoczenie...
Cóż, marsjański krajobraz. Jak to na budowie.
Działka nie jest łatwa. Na szczęście nie jest ogromna, ma 770m2.
Wszędzie glina. Teraz, po budowie i zimie, bez trawy, bardzo ciastowata. Podczas upału oczywiście zmienia się w kamień.
Żeby podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej- od zachodniej strony jest skarpa (ma okolo 1,5 m wysokości),
Dom położony jest PONIŻEJ tej skarpy.
Mam więc scianę z wielkim oknem, które wychodzi na pasek płaskiego terenu o szerokości 4,5 metra za ktorym od razu jest owa skarpa (ona tez ma jakieś 4-4,5 metra szerokości)
Kiedy to czytam, nie brzmi to najlepiej ale w wyobraźni widzę tam piękny tarasowy ogród, który jest żywym, zmieniającym się obrazem...
Do rzeczy jednak.
Moze mi Ktoś podrzucić pomysły jak tę skarpę zagospodarować tymczasowo?
Nie ma żadnej opcji wynajęcia firmy zajmującej się ogrodami.
Po pierwsze stan konta. Musimy robic to powoli, etapami, we wlasnym zakresie.
Po drugie, w ubiegłym roku zaprosiłam tam dwóch panow zajmujących sie tworzeniem ogrodów.
Jeden zniechęcił mnie mówiąc o polewaniu wszystkiego co tam rośnie Roundapem...
Drugi mial taki pomysł na skarpę, ze położy na nią ażurowe plyty i posieje trawę...
Bardzo mnie te wizyty przybiły ☹️
Ja tam widzę rosliny zmieniające sie wraz z porami roku a nie betonową ścianę...

Ratunku...
Od czego zacząć, co mogę zrobić juz teraz?
Od czego zacząć?
Póki co widok z okna mam taki...




____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10910-miskantowa-pustynia-w-przyszlosci-tarasowy-ogrod-na-skarpie
sylwia_slomc... 20:15, 24 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Witaj Załóż ten wątek w dziale projektowym, no i bez zdjęć się nie obejdzie, trudno z samego opisu podpowiadać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Miskantowo 20:20, 24 mar 2021


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 6
O, Dzień dobry!
Jak miło, że ktoś sie tak od razu odzywa
Muszę się trochę doedukować jak działa forum, to mój debiut.
Juz przeklejam ten wpis do działu z projektami.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10910-miskantowa-pustynia-w-przyszlosci-tarasowy-ogrod-na-skarpie
Kasiek 21:02, 24 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Witaj Jestem pewna, ze juz niedluga ta skarpa bedzie cudnie wygladac i bedziesz miec piekny widok za oknem. Bede podgladac
Pozdrawiam ze slonecznej Bawarii
____________________
Bawarka
Miskantowo 08:17, 25 mar 2021


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 6
Bawarko, dziękuję za powitanie❤️
Pozdrowienia ze slonecznego dziś Gdańska.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10910-miskantowa-pustynia-w-przyszlosci-tarasowy-ogrod-na-skarpie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies