Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja Szmaragd po zimie

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja Szmaragd po zimie

mgruz 18:39, 26 mar 2021

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Dobry Wieczór.

Zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie informacji, gdyż również jesienią ubiegłego roku zmagałem się z zółknięciem szmaragda. Zrobiłem oprysk, zaprzestałem podlewania, oberwałem zeschnięte igły i się zatrzymało. No i właśnie tutaj rodzi się pytanie. Od dołu tuje miały brązowe całe gałązki tak więc wyciąłem je sekatorem. W związku z tym mam pytanie, czy w miejscach gdzie zaznaczyłem na zdjęciu, gałązki jeszcze odbiją od łodygi czy ratuje mnie tylko wymiana ? Tuje posadzone na początku zeszłego roku.





Pola 18:53, 26 mar 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Znowu wraca temat agrowłókniny, po co Ci to rośliny bardzo źle rosną. Wiele lat temu też popełniłam ten błąd.
Wywal to bo Ci padną iglaki.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Lukasz_ogrod 14:44, 29 mar 2021

Dołączył: 27 mar 2021
Posty: 3
Ja jak sadziłem tuje szmaragd to nawoziłem na jesieni oraz oddzielnym nawozem na wiosnę, w lecie podlewalem podczas suszy, rosną w agrowłókninie i na dodatek jeszcze obsypałem je drobnym kamyczkiem - ale uważam, że tuja najlepiej rośnie w pełnym słońcu.

Dziś te tuje mają już 5-6 lat i od jakiś 2 lat w ogóle ich nie nawożę, bo rosną jak szalone i tu jest problem bo urosły na 3 metry i chciałbym je teraz skrócić o 0,5 metra przy jednym cięciu, czy taki zabieg nie zniszczy drzewek?

mgruz 18:48, 29 mar 2021

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Dziękuje bardzo za cenne rady, na pewno to rozważę ale moje pytanie nie dotyczyło agrowłókniny.

Chciałbym uzyskać informację czy gałązki, które wyciąłem od dołu szmaragda (patrz zdjęcie 1 i 2), odbiją z łodygi czy będą one już puste w tych miejscach ?

AdamWieczorek 08:36, 30 kwi 2021

Dołączył: 30 kwi 2021
Posty: 1
Pytanie do autora postu. Mam ten sam problem. Czy na dole tuja puściła nowe pędy?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies