Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mentirkowa przygoda z ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mentirkowa przygoda z ogrodem

Mentira 23:39, 16 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Agania napisał(a)

Trzmielina też może być, ale z niej żaden wiartłołap

Teraz zrozumiałam że Tobie chodzilo o miejsce do blokowania wiatru a ja myślałem że chodzi o zastępstwo dla bluszczu
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
ElzbietaFranka 23:10, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Mentira napisał(a)


Piękna ta róża. A mżesz polecic coś różowego bo takie chya najbrdziej mi sie podobają.




Nie kombinuj z różowym ta jest ładna. Różowe możesz gdzie indziej dać.
Różowa to zobacz "bonica", albo zobacz rabatowe w szkółce u Hyżego. Patrz na zdrowotność, kształt kwiatu czy pełny czy sam się oczyszcza czy trzeba przycinać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
abiko 22:55, 18 kwi 2021


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Witam i ja na forum
Kawałek ogrodu jak widzę Skarpy nie zazdroszczę, jak widzę masz podobną wysokość jak u mnie. Przemyśl mocno sadzenie na niej, bo naprawdę ciężko na takiej stromiźnie coś robić.. wiosna dopiero się zaczyna więc jest czas
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mentira 10:41, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
ElzbietaFranka napisał(a)




Nie kombinuj z różowym ta jest ładna. Różowe możesz gdzie indziej dać.
Różowa to zobacz "bonica", albo zobacz rabatowe w szkółce u Hyżego. Patrz na zdrowotność, kształt kwiatu czy pełny czy sam się oczyszcza czy trzeba przycinać.


Ok, nie bede kombinowac, ta jest ladna
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Mentira 10:42, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
abiko napisał(a)
Witam i ja na forum
Kawałek ogrodu jak widzę Skarpy nie zazdroszczę, jak widzę masz podobną wysokość jak u mnie. Przemyśl mocno sadzenie na niej, bo naprawdę ciężko na takiej stromiźnie coś robić.. wiosna dopiero się zaczyna więc jest czas


Witaj!
Bedziemy jeszcze pracowac nad ta skarpa ale nie wiem kiedy przestanie padac....poko co u nas jedno wielkie jezioro
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Mentira 10:47, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Ponieważ u nas leje i leje i temat skarpy trochę odkłada się w czasie, rozmyślam co posadzić przy tarasie. Na razie jest tam samotny migdałek.
Myślałam o zurawkach ale nie mam pewności czy mogą rosnąć na słońcu. Strona jest południowo wschodnia. Latem cień zaczyna się po 16-tej. Jest tam dość duchu.
A może lawenda lub kocimiętka...?

Kształt rabaty jest z zeszłego roku, rosły tam mieczyki i nasturcja. Nie jest ostateczny.

____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Narsilia 11:30, 19 kwi 2021


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 436
Ja bym nie dała samych bylin tylko do tego jakąś obwódkę lub dodatki zimozielonych,
żebyś w sezonie zimowym tez miała na co popatrzeć a lawenda i żurawki w okresie wegetacji nie wyglądają za pięknie.
Proponuje lawendę z kulkami lub obwódką bukszpanu , lub jakieś minaturowe formy cyprysika np nana albo kulki tuji.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Mentira 12:20, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Narsilia napisał(a)
Ja bym nie dała samych bylin tylko do tego jakąś obwódkę lub dodatki zimozielonych,
żebyś w sezonie zimowym tez miała na co popatrzeć a lawenda i żurawki w okresie wegetacji nie wyglądają za pięknie.
Proponuje lawendę z kulkami lub obwódką bukszpanu , lub jakieś minaturowe formy cyprysika np nana albo kulki tuji.

Dziekuje za rady. Dokladnie o tym samym myślałam, jakaś zimozielona baza musi być.
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Mentira 12:05, 21 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Szukam szukam i juz sama nie wiem...moze Wy cos poradzicie.
Trawa ozdobna ktora nie wkitnie i dorasta do ok 150cm abo torche wiecej?
Myslalam o Morning Light ale jest moze cos innego?
Chcialabym kilka sztuk kolo tarasu zeby sie troche w sezonie oslonic od drogi.
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
ElzbietaFranka 22:38, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Nie ma nie Kwitnącej trawy jeszcze o takiej wysokości 1,5 m. Nawe mornig... przy sprzyjających warunkach pogodowych zakwita.
Ona kwitnie na przełomie października/listopada i wystarczy że jest piękny październik i zakwita. Tak było w zeszłym roku co u niektórych. Gracilimus i morning to prawie to samo tylko kolor inny.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies