Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mentirkowa przygoda z ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mentirkowa przygoda z ogrodem

Alija 22:43, 15 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Też przyszłam się przywitać. Ciekawie się zapowiada. Piękne mieczyki.
Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Agatorek 22:46, 15 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Witaj na forum
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mentira 08:31, 16 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Alija, Agatorek witajcie u mnie, zaglądajcie i piszcie, zapraszam serdecznie!
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Mentira 09:39, 16 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Agania napisał(a)
Miałam na myśli wiśnie nippońskie i świdośliwy larmackie prowadzone wielopniowo tutaj moje upolowane wiosną rok temu młodziutkie „Ruby”
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3772-ogrodowe-radosci-i-rozterki-ogrod-agani?page=2108
Doświadczenia ogrodowego pomału nabierzesz, przeglądaj najpierw wizytówki ogrodów i odwiedzaj ulubione ogrody


Przepiękne te wiśnie i świdośliwy. Na razie muszę sie skupić na tej skarpie bo chciałabym ją obsadzić jeszcze w kwietniu.
ALe nie ukrywam że jest jeszcze kilka miejsc nad którymi też się zastanawiam, np jak przyblokowac silny wiatr ktory od frontu waskim pasem kolo domu idze na taras...czasem mocno wieje - tu musle nad jakims iglakiem od frontu ktory urosnie na 3-4 metry.
Albo jak drugi bok domu niczym nie osłonięty, a zaraz za siatką wjazd na posesję sąsiadow i 2 domy - tutaj myślę o bluszczu na siatce i 3 śliwach wisniowych. Bluszcz juz mam od roku ale to stanowisko sloneczne i marnie rosnie, wiec nie wiem czy cos z niego bedzie.

A wracajac do skarpy to jedna częśc na wystawe wschodnia i na niej jest cien od maty trzcinowej popoludniu, natomiast druga czesc skarpy ma wystawe północną i jest na niej słońce cały dzień.
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Narsilia 10:55, 16 kwi 2021


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 468
Oooo raczej nie będzie problemów , wiesz co lubisz i czego oczekujesz, pięknie przygotowany teren i trawnik , będę zaglądać co się zmienia
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Mentira 11:57, 16 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Narsilia napisał(a)
Oooo raczej nie będzie problemów , wiesz co lubisz i czego oczekujesz, pięknie przygotowany teren i trawnik , będę zaglądać co się zmienia

Witaj i zaglądaj!
Nad trawnikiem pracował mąż w zeszłym roku. W tym roku treba bylo torche 'przeorać' bo nam woda stała w trawie tam gdzie wypłaszczylismy miedzy tarasem i skarpą.
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Agania 20:15, 16 kwi 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Bluszcz nie chce się opuścić na siatkę, też masz ażurowe ogrodzenie, bluszcze to jednak kochają ściany murowane.
Myślałam o tych wisienkach nippońskich na skarpę u Ciebie patrząc od strony urozmaicenia nasadzeń.
Co do zielonych żywopłotów skłaniałabym Cię do cisów, to inwestycja na lata, jest dużo materiału w okolicznych szkółkach,
przynajmniej tak było wiosną zeszłego roku, kiedy szukałam materiału do topiarów
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mentira 21:00, 16 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Agania napisał(a)
Bluszcz nie chce się opuścić na siatkę, też masz ażurowe ogrodzenie, bluszcze to jednak kochają ściany murowane.
Myślałam o tych wisienkach nippońskich na skarpę u Ciebie patrząc od strony urozmaicenia nasadzeń.
Co do zielonych żywopłotów skłaniałabym Cię do cisów, to inwestycja na lata, jest dużo materiału w okolicznych szkółkach,
przynajmniej tak było wiosną zeszłego roku, kiedy szukałam materiału do topiarów


Możesz polecić jakies dobre miejsce gdzie maja duży wybór roslin?
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Mentira 21:18, 16 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Agania napisał(a)
Bluszcz nie chce się opuścić na siatkę, też masz ażurowe ogrodzenie, bluszcze to jednak kochają ściany murowane.

może trzmielina.
Cisa się boję ze względu na dzieciaki.

Agania napisał(a)
Myślałam o tych wisienkach nippońskich na skarpę u Ciebie patrząc od strony urozmaicenia nasadzeń.

A mi sie wydawalo ze to duze krzewy albo drzewa
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Agania 21:56, 16 kwi 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mentira napisał(a)

może trzmielina.
Cisa się boję ze względu na dzieciaki.


A mi sie wydawalo ze to duze krzewy albo drzewa

Wychowanie w świadomości od małego jest bardzo ważne, cis żypopłotowy tniemy co roku i taki nie owocuje ale rozumiem Twoje obawy
Świdośliwy i wiśnie nippońskie są delikatne i ażurowe, jak zobaczysz to się zakochasz
Krzewom i drzewom regulujesz szerokość i wysokość regularnym cięciem.
Trzmielina też może być, ale z niej żaden wiartłołap
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies