Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Rzadki trawnik po zimie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rzadki trawnik po zimie

mrxn 12:40, 11 kwi 2021

Dołączył: 11 kwi 2021
Posty: 2
Witam,

Wątków na ten temat jest sporo jednak chciałbym uzyskać opinię w sprawie mojego konkretnego przypadku. Posiadam trawę 3 rok i do tej pory nie miałem większych problemów, po tej zimie wykonałem wertykulacje i trawa wygląda na mocno przerzedzona i słabo rosnącą ( zdjęcia 3 tygodnie po wertykulacji). Pytanie czy lepiej zrobić teraz aeracje i piaskowanie z nawozeniem czy jednak czeka mnie proces dosiewki? Z góry dziękuję za pomoc.

Anda 13:24, 11 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Myślę że za wcześnie zrobiłeś wertykulację. Na zdjęciu ziemia wygląda jak moja, a mam glinę. Poczekaj aż wzrośnie temperatura. Wtedy trawa zacznie rosnąć. Koniecznie nawieź trawę.
Polecana kolejność przy wertykulacji to najpierw nawożenie a ok. 2 tygodnie później wertykulacja na suchym podłożu, nie wilgotnym.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrxn 13:41, 11 kwi 2021

Dołączył: 11 kwi 2021
Posty: 2
Anda napisał(a)
Myślę że za wcześnie zrobiłeś wertykulację. Na zdjęciu ziemia wygląda jak moja, a mam glinę. Poczekaj aż wzrośnie temperatura. Wtedy trawa zacznie rosnąć. Koniecznie nawieź trawę.
Polecana kolejność przy wertykulacji to najpierw nawożenie a ok. 2 tygodnie później wertykulacja na suchym podłożu, nie wilgotnym.


Dzieki za odpowiedz. Jest taka szansa że za wcześnie, planowałem wyjazd i chciałem to zrobić przed nim, być może to był błąd. Czyli warto poczekać i wykonać proces nawożenia z aeracja? Ziemia jest dość zbita stad myślałem również o piaskowaniu.
Anda 18:14, 11 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Tak, warto poczekac. Nawozenie koniecznie. Aeracja na pewno nie zaszkodzi. Piaskowanie rowniez. Jesli masz to posypalabym lekka warstwe kompostu na ten trawnik.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brix0n 19:08, 11 kwi 2021

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Spokojnie przy takich temperaturach jakie są obecnie trawa prwktycznie nie rośnie. Poczekaj jescze napewno ruszy jak się temperatury wyrownaja
michal_k 12:28, 15 kwi 2021

Dołączył: 24 lip 2020
Posty: 16
Brix0n napisał(a)
Spokojnie przy takich temperaturach jakie są obecnie trawa prwktycznie nie rośnie. Poczekaj jescze napewno ruszy jak się temperatury wyrownaja


to w temacie tego nierośnięcia trawy w tym okresie . Zdjecie z 9 kwietnia br:

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies