Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój magiczny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój magiczny ogród

Julka99 17:29, 22 kwi 2021

Dołączył: 22 kwi 2021
Posty: 5
Jestem tu nowa i zaczynam pomaleńku tworzyć swój ogród. Rozrysowałam swoją pierwszą rabatę, na której będą świerki serbskie 6 sztuk, oczywiście hortensje, które bardzo skradły moje serce, trawy i 2 śliwy wiśniowe. Patrząc na rysunek czegoś mi brakuje. Nie jestem specjalistką od rysowania, wybaczcie. Co byście dołożyły albo ewentualnie zmieniły, dzięki za pomoc, liczę na was i dziękuję.
Juzia 17:59, 22 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Przed miskanty i hortensje musisz coś dołożyć, bo nogi hortensji za piękne nie są
Coś do 50 cm wysokości.
I zależy od stanowiska, gleby i twoich upodobań. Roślin jest multum
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Julka99 19:04, 22 kwi 2021

Dołączył: 22 kwi 2021
Posty: 5
Stanowisko na tej rabacie to południowy wschód. To prawda, że roślin jest mnóstwo, ale wszystko musi do siebie pasować. A może bym dołożyła przed hortensjami szałwię albo lawendę, a przed nią jeszcze dać turzycę carex Czy nie będzie tego za dużo? Może te wiśnie wyrzucić z tej rabaty.
Julka99 19:10, 22 kwi 2021

Dołączył: 22 kwi 2021
Posty: 5
Zastanawiam się jeszcze czy ten Miskant Morning Light nie będzie za niski do Hortek, może lepiej Gracillimus by pasował. Jak myślicie?
sylwia_slomc... 21:16, 22 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Potrzeba coś na wiosnę bo hortki i trawy późno startują i łyso będzie. Lawenda odpada, nie gra stanowiskiem i wymaganiami z hortką.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 20:49, 23 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Albo coś zimozielonego.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Juzia 23:57, 23 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Turzyca stanowiskiem by pasowała, ale ona też późno się zbiera. Będzie długo pusto i brzydko.

Liściastych szybko startują berberysy i tawuły.
Kapustki rozchodnikowe też w miarę wcześnie...

A zimozielone to jakieś obwódki z cisa, bukszpanu.... albo luzem.
Może kosodrzewiny? Albo jakieś cyprysiki? Tuje karłowe? Świerczki karłowe?



Morning light do Vanilek spoko.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Julka99 20:13, 24 kwi 2021

Dołączył: 22 kwi 2021
Posty: 5
Dzięki dziewczyny za złote rady, powiem szczerze, że nigdy nie miałam ogrodu i możliwości żeby go mieć do teraz kiedy wprowadziłam się do nowego domku, muszę zacząć planowanie całego ogrodu. Ale najpierw z moim M musimy cały teren zniwelować wytyczyć rabaty, zrobić nawodnienie, zasiać trawę, więc trochę to potrwa. Odnośnie mojej rabaty myślę, że dam przed hortkami i trawami rząd tui kulistych danica, są praktycznie bezobsługowe, albo kosodrzewiny z trawą hakonechloa no i będą jeszcze tulipany żeby wiosną nie było pusto. Pozdrawiam Was.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies