Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kałuże na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kałuże na trawniku

Amadeszueusz 12:47, 07 maj 2021

Dołączył: 07 maj 2021
Posty: 2
Witam,

Wiem, wątek wałkowany wielokrotnie , jednak w moim ogrodzie mam dość specyficzne warunki.

Ogród jest na stropie garażu podziemnego, ale ziemi jest całkiem sporo, jakieś 50cm. Deweloper zaoszczędził i oczywiście nasypał gliniastej ziemi z wykopu. Wymiana ziemi nie wchodziła w grę ze względu na otoczenie ogródka przez prywatne posesje, jedyne dojście jest przez mieszkanie i noszenie wszelkich materiałów w workach. Studnie chłonne również nic by nie dały, bo jedyne co jest pod gliną, to betonowy strop. Na szczęście była możliwość dojścia do studzienki odprowadzającej, więc został wykonany w tamtym roku drenaż z rur, wymieszałem też wierzchnią warstwę gliny z ziemią i piaskiem, jakieś 10cm.

Efekt tych zabiegów jest taki, że mimo wszystko podczas deszczu w zagłębieniach tworzą się kałuże, ale woda znika po ok. dobie, gdzie wcześniej stała przez kilka dni. Niestety zauważyłem też, że po roku ziemia się nieco ubiła i przesiąkanie idzie coraz wolniej.

Czy sytuację można poprawić mniej inwazyjnymi metodami, jak aeracja i piaskowanie?

Gardenarium 22:16, 14 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, nie da się poprawić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies