Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gniazdko ♥

Pokaż wątki Pokaż posty

Gniazdko ♥

Ania42 15:09, 11 maj 2021

Dołączył: 11 maj 2021
Posty: 3
Witam
Niestety nie mam klucza, żeby zrobić lepsze zdjęcie jak narazie, chcę coś posadzić, żeby zakryć "werandę" i żeby był miły widok dla oka. Narazie mąż tam zajmuje się środkiem, a ja mam czymś obsadzić tlyko nie wiem czym ... myślałam o trawie miskant Gracilimus, przed nim krzewuszka Nana Variegrata i coś do niższej części potrzebuję .. może ktoś coś podpowie ?
na działcę będę dopiero w piątek, a już jakieś zakupy chciałam zrobić... szkoda,że nie mam lepszego zdjęcia ...

Gardenarium 22:09, 11 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzmieliny na pniu, pod nimi lawenda i gdzieniegdzie trawy rozplenice.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 22:36, 11 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Witaj Aniu. Potrzeba ciut więcej informacji jaka ziemia, strony świata, strefa klimatyczna, jak często tam będziesz, dostęp do wody itpBez tych informacji rośliny polecone mogą okazać się nie trafione
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:37, 11 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Gardenarium napisał(a)
Trzmieliny na pniu, pod nimi lawenda i gdzieniegdzie trawy rozplenice.

Danusiu chyba chodzi o to by się zasłonić na werandzie, ale pewności nie mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ania42 04:55, 12 maj 2021

Dołączył: 11 maj 2021
Posty: 3
Tak, chodzi o to, że jeśli ktoś będzie szedł alejką to żeby nie koniecznie widział co robimy na tej werandzie, oraz żeby tak od frontu coś było dekoracyjnego. W zeszłym roku miałam powieszone kwiaty surfinie i stojące na poręczy pelargonie z komarzycami w zestawie, teraz u nas chłodno było i czekałam z zakupem roślin.
Teren jest bardzo słoneczny, np. Latem od wschodu słońca aż do godz 18-19 mamy słońce, także patelnia. Za naszą działką są dwa ogródki na których rosną ogromne choinki, gdyby nie one to pewnie do samego zachodu słońca latem byłoby słońce U nas pojawia się mech na trawniku i alejce, kiedyś było go dużo więcej niż teraz. Spędzamy tam czas od piątku do niedzieli oraz urlopy. Działkę mamy 10min pieszo za blokiem
Idę na Allegro popatrzeć na te trzmieliny na pniu - ja ich chyba nie widziałam jeszcze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies