Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kiepski trawnik w drugim roku po siewie

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiepski trawnik w drugim roku po siewie

Michal_B 16:31, 06 lip 2021

Dołączył: 05 lip 2021
Posty: 4
Dzień dobry,
w ubiegłym roku założyłem trawnik z siewu, substral, trawa sportowa, samozagęszczająca. W pierwszych miesiącach po wzroście, trawa napawała optymizmem i spodziewałem się, że w tym sezonie będę mógł cieszyć oko ładnym trawnikiem.
Po zimie nie wykonywałem wertykulacji mechanicznej zgodnie z zasadą, ograniczyłem się jedynie do dokładnego wygrabienia ręcznego.
Na chwilę obecną trawnik słabo rośnie, zauważam wiele zżółknietych placów, pojawiła się "dzika trawa", która po skoszeniu jest sucha I kłuje w stopy, żyje własnym życiem. Trawnik jest podlewany codziennie za pomocą zraszacza ręcznego. Raz w miesiącu stosuję nawóz target zielony trawnik, niestety efekty są mizerne. Po skoszeniu odkrywa się sucha, zniszczona trawa. Sądziłem, że problem polega w zbyt niskim koszeniu, dlatego wykonałem trzy koszenia na średnim poziomie, ale lepszego efektu nie uzyskałem, choć jestem mimo wszystko zwolennikiem chodzenia po trawie aniżeli w trawie.
Załączam zdjęcia trawnika.
Serdecznie pozdrawiam i proszę o poradę.
____________________
Michał
m_pru 19:33, 06 lip 2021

Dołączył: 05 lip 2021
Posty: 6
Problem wydaje się podobny do mojego.
Czy mógłbyś załączyć zdjęcie trawnika i najlepiej też jakieś zdjęcie z bliska źdźbeł?
Michal_B 20:37, 06 lip 2021

Dołączył: 05 lip 2021
Posty: 4
____________________
Michał
Michal_B 20:39, 06 lip 2021

Dołączył: 05 lip 2021
Posty: 4
____________________
Michał
Michal_B 22:14, 06 lip 2021

Dołączył: 05 lip 2021
Posty: 4
Tak to wygląda. Czy ktoś byłby w stanie pomóc, służyć fachową poradą?
____________________
Michał
Gardenarium 21:40, 07 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za mało wody (za małe dawki jednorazowe) i za krótko skoszona. POdnawozić, wywalić ten target kupić saletrę wapniową na jeden raz, podlać po nawożeniu obficie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies