Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wśród brzóz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród brzóz

AgaGa 11:17, 13 lip 2021

Dołączył: 12 lut 2021
Posty: 6
Drodzy Ogrodomaniacy,
bardzo proszę o podpowiedzi, co zmienić, poprawić, dosadzić, wysadzić, żeby te dwie rabatki tworzyły przyjemny klimat, zachęcały do odwiedzin?

Pierwsza to przedogródek nasłoneczniony do godziny 15. Czy uważacie, że taka kompozycja sprawdzi się? Będzie to ładnie wyglądało, gdy rośliny podrosną? Póki co nie jestem zadowolona, ale nie wiem, co zmienić...Znajdują się tam:
4 rododendrony - 3 catawbiense grandiflorum i 1 - NN , magnolia galaxy, tawułki chińskie Finale, Thuja Aurea Nana,świerk Daisy white, kosodrzewina pumilio, thuja danica, hakonechloa Aurea. Obok zaczełam sadzić seslerię jesienną jako obwódkę, przy magnolii hortensje vanila fraise i rozplenica Hameln. Za ogrodzeniem jest droga, a rabatę widzę z okna kuchennego.

Druga również na przedogródku - wsadziłam tam migdałka, ale chyba się nie przyjął (przesadzałam go z ogródka siostry), hortensje sundae fraise, przetacznik, thuja danica i turzyca the beatles.

Póki wszystko jest młode, mogę przesadzać, zmieniać, choć byłoby fajnie zachować większość roślin i nie dodawać sobie pracy, ale jeśli ma być ładniej, jestem skora do przesadzania

Bardzo proszę o pomoc.


Gardenarium 20:45, 13 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W ogródku dużym brakuje moim zdaniem drzew, które będą górowały nad płotem. Kuliste będą dobre albo kolumnowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgaGa 21:42, 13 lip 2021

Dołączył: 12 lut 2021
Posty: 6
Dziękuję. Ogródek jest mały - cała działka ma 600m2 z czego większość zajmuje dom. Na prezentowanym zdjęciu jest magnolia galaxy (jeszcze mała). Po drugiej stronie 3 brzozy doorenbos a niedaleko grujecznik plus przy warzywniku brzoskwinia. Na pewno będą jeszcze drzewa w ogrodzie, ale tutaj to raczej mi się nie duże...
AgaGa 09:52, 18 lip 2021

Dołączył: 12 lut 2021
Posty: 6
Zamykam wątek, ponieważ projekt ogrodu realizowany będzie przez Panią Danutę
A_gawa 10:44, 18 lip 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Pozostaje nam tylko pozazdrościć.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies