Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Narożna rabata- jak to zrobić

Pokaż wątki Pokaż posty

Narożna rabata- jak to zrobić

iwoneczkak 14:49, 28 lip 2021

Dołączył: 23 sty 2019
Posty: 3
Witajcie kochani. Podczytuje Was już trochę, ogladam powidziwiam i zazdroszczę że ludzie mają umiejętność łączenia roślin tak pięknie.

Mam przed domem 1 rabatę i nawet mi się podoba. Problem jest z tą narożna, o ile teraz wygląda jako tako to w zimę masakra. Same suche patyki od berberysów, jedna wielka pustka. Z racji że jest to przód domu i przy parkingu to chciałabym żeby ładnie to wyglądało.
Pomoże mi ktoś błagam...oglądam zachwycam sie Waszymi kompozycjami ale u siebie jakoś nie umiem tak




tak było rok temu.


tak jest obecnie. Berberysy, trawy, kocimietka, katalpa i malutki swierk



A to rabata na przeciw domu no i ona mi sie podoba.Może dlatego ze jest mniejsza i łatwiej to ogarnąc to. Strona pólnocna.

AgaCzek 22:03, 12 sie 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Pomyśl przede wszystkim o roślinach zimozielonych - w Polsce od listopada do kwietnia rośliny nie-zimozielone nie maja liści - dobrze jakby rabaty miały zimozielone ramy z iglaków czy zimozielonych roślin liściastych takich jsk bukszpan, ostrokrzew, rododendron, trzmielina, laurowiśnia itp. Zimozielone ramy to dla mnie podstawa a następnie dopiero wypełnianie ich roślinami goniącymi liście i bylinsmi.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies