Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ilex crenata "Golden Gem" - ostrokrzew odm. żółta

Pokaż wątki Pokaż posty

Ilex crenata "Golden Gem" - ostrokrzew odm. żółta

Gardenarium 21:16, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu, myślisz, że mogłabym "na próbę" poeksperymentować z tym ostrokrzewem? Przy ilu stopniach bezśnieżnej zimy wymarza?


Nie tyle mrozy, co susza zimą może spowodować zamieranie. Nie wiem ile stopni, ale zacisze ma być I będzie ok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zana 09:18, 12 mar 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kiedy tniecie Golden Gem? Mam kilka sztuk, w ubiegłym roku nie były w ogóle cięte i się trochę rozcapirzyły, jesienią przesadzałam, teraz muszę je doprowadzić do porządku.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gardenarium 11:16, 12 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
za dwa tygodnie, po tych zapowiadanych mrozach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zana 11:30, 12 mar 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dziękuję Danusiu za szybkie info
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AgaCzek 20:51, 08 lis 2018


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Kupiliśmy kilka miesięcy temu przepiękny 2,5 metrowy bonsai z ostrokrzewu i teraz najważniejsze pytanie - osłonic kapturem z agrowłókniny? u nas wietrznie - nie stoi w zacisznym miejscu i trochę się martwię. Posadzony jest po stronie zachodnio-południowej. Co zrobić by na pewno przetrwał zimę?
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Gardenarium 22:17, 08 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprawić aby było bardziej zacisznie, ustawic maty słomiane i podlać przed zimą obficie, żeby nie miał sucho.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgaCzek 22:10, 10 lis 2018


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Czyli nie kaptur z agro?
Prawdę mówiąc (tzn pisząc) nie mam pojęcia jak się ustawia takie maty. Jak to zrobić?
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Gardenarium 22:19, 15 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wbić kołki jak do drzew i przymocować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bettka 23:36, 05 paź 2021

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Kupiłam sadzonki Ilex Golden Gem i zabieram się za sadzenie. Widzę, że ziemia w której do mnie przyjechały (pierwszy zakup przez internet) jest z niewielką domieszką piasku. Czy do mojego podłoża też dodać piasek? I drugie pytanie: ziemia z domieszką kwaśnej czy zwykła? Bo w internecie wyczytałam sprzeczne opinie.

I jeszcze takie "głupie" pytanie: co to znaczy "podlać obficie"? Ile to litrów na roślinę i czy jednorazowo czy np. przez kilka dni?
Wszystkie moje nowe nasadzenia podlewam regularnie co 2-3 dni (u mnie dawno nie padało), ale to "podlać obficie" mnie przerosło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies