Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Pleśń na glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pleśń na glebie

Mmaciejka 16:46, 14 sie 2021

Dołączył: 14 sie 2021
Posty: 3
Dzień dobry. Zauważyłam na ziemi(działka leśna, z nawiezioną kilka tygodni temu ziemią z okolicy gospodarstwa rolnego-celem uzupełnienia, wyrównania gruntu przed posianiem trawy i ew innych roślin.) miejsca z występującą biało-beżową pleśnią?(spróbuję załączyć zdjęcia). Nowa ziemia była wysypana dokoła domu, ogniska pleśni pojawiły się tylko po jednej stronie(wschód). Czy ktoś może mi powiedzieć, co to jest i jak się tego pozbyć? Z góry bardzo dziękuję za pomoc
hankaandrus_44 18:15, 14 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Wg mnie, to rozrost grzybowej plechy. Może będą grzyby kapeluszowe? Wszystko jest możliwe , skoro to jest działka leśna, i dostała trochę wzbogacenia. Najprędzej grzybnia się pojawia właśnie od wschodniej strony. Takie są moje obserwacje grzybowe.

Ale jednocześnie zaznaczam, że mogę się mylić, to są moje domniemania. Musiałby to potwierdzić grzyboznawca, albo agronom.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Malka 13:33, 06 lip 2022

Dołączył: 06 lip 2022
Posty: 2
Też mam ten problem, nie mam pojęcia jak się go pozbyć. Mam tylko nadzieję, że pleśń nie zaszkodzi roślinom. Myślicie, że powinno się ją usunąć?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies