Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Co do donicy w cieniu?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co do donicy w cieniu?

Domi79 05:55, 24 sie 2021

Dołączył: 03 cze 2021
Posty: 6
Witajcie, chciałabym coś posadzić w donicy przed wejściem do domu. Problem w tym, że wejście jest od strony północno-wschodniej, więc jest naprawdę mało słońca (jedynie o wschodzie). Chciałabym, posadzić coś o pokroju wąskim, kolumnowym, coś zimozielonego, może jakiś iglak? W lecie chcę dodawać jakieś rośliny i robić kompozycje. Donica ma wymiary 27 szer x 43 wys. Co radzicie posadzić?
Kasya 09:02, 24 sie 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41722
Na takiej ekspozycji mam kilka lat juz hostę, lilaki drobnolistne i hortensje bukietowe
Nie ma problemów z zimowaniem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 09:03, 24 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bukszpan kula na pniu, cis Fastigiata lub Fastigiata Aurea. Trzmielina na pniu.
To baza, potem dosadzasz fajne odmiany jako wiszące płaszcze z bluszczu, do samej ziemi, a jako kwitnące uzupełnienie- ciemierniki, cyklameny, potem petunie białe lub niecierpki, jesienią na krótko wytrzymają wrzosy lub minieturowe chryzantemki. Albo same bluszcze (mogą być pstrokate liście) i "baza".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Domi79 11:47, 24 sie 2021

Dołączył: 03 cze 2021
Posty: 6
Dziękuję za odpowiedzi! Zastanawiam się właśnie nad cisem, jako baza. Czy odmiana Wojtek też się sprawdzi? Czytałam że Fastigiaty to odmiany żeńskie, wytwarzające trujące owoce. Mamy małe dzieci i nie wiem jak to jest z tym "truciem".
Gardenarium 20:07, 25 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj któe to domiany męskie i takie sadź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies