Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Mady to nie glina - trawnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mady to nie glina - trawnik

Kwasiek 08:14, 26 sie 2021

Dołączył: 26 sie 2021
Posty: 2
Hej.

Mady to inna struktura niż glina choć kilka zachowań jest podobnych

Zakładam trawnik działkac100 m2
Deweloper na mady wysypał parę cm ziemi
Odchwaszczony, przekopany, wyrównany, zwałowany

Efekt
Przy intensywnych opadach (a i deweloper rynny w opaskę kamienna dał) w kilku miejscach zrobiły się poduszki wodne efekt chodzenie jak po wodnym materacu. Po nakłuciu widłami amerykanki dziury po jakimś czasie są pełne wody.

Ile piasku wmieszać i czy to pomoże?

Na siatkę na krety chce dać 10 cm ziemi I wysiać trawnik

Może ktoś już miał taki przypadek?



Gardenarium 17:42, 26 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym roku to nie ma co pisać, pogoda jest straszna i na normalnej ziemi nie idzie nawet założyć trawnika a co tu dopiero pisać o siatce czy mieszaniu piasku..
Nie wiem ile domieszać piasku, nie da się tego określić.

Źle jest nasypane, warstwy należy ze sobą przemieszać i połączyć, a nie sypać na wierzch każdą z osobna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kwasiek 19:33, 26 sie 2021

Dołączył: 26 sie 2021
Posty: 2
Zastałam taką dlateg przekopałam na głębokość szpadla i rozmieszałam glebogryzarka taką małą elektryczną

Kolejnym pomysłem jest zrobić nawierty by się przebić do piasku który powinien pod madą być i wypełnieniem go żwirem

Będę wdzięczna za rady.
Za dużo już włożyłam pracy w przygotowanie terenu by się poddać i pozwolić się panoszyć perzowi. (samych korzeni perzu wydłubałam 5 worków 120l a po miesiącu już pół wiaderko a za to skrzypu pół worka)

W życiu już założyłam parę trawników na piaskach i z podobnym problemem się nie spotkałam (było raczej odwrotnie )

Gardenarium 20:27, 27 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, to dobre rozwiązanie - nawiercić dziury drenażowe do piasku, wypełnić je kamieniami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies