Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Twarda, wysychająca ziemia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Twarda, wysychająca ziemia w ogrodzie

Johana 22:00, 20 paź 2021

Dołączył: 20 paź 2021
Posty: 1
Witajcie,

Mam ogród zaledwie kilka miesięcy, nie potrafię jeszcze się nim odpowiednio zająć. To co w nim jest "odziedziczyłam" po poprzednich właścicielach mieszkania.
Chciałabym w przyszłym roku posadzić nowe rośliny, kwiaty ale mam ogromny problem z ziemią. Nie wiem jaki to rodzaj i nie wiem czy się w ogóle nadaje pod jakieś nowe nasadzenia. Ta ziemia po spulchnieniu wyglada ok przez kilka dni, wystarczy jednak ją podlać i zaczyna powoli zmieniać się w skorupę. Póżniej jest zbita, szara i wygląda nieco jak beton... Wysadzono w niej roślinki jak na zdjęciu.
Co z nią z robić? Wymieszać z czymś? Czy sadzić jakiś szczególny rodzaj roślin?
Na zdjeciach są widoczne efekty przed i po spulchnieniu i usunieciu chwastow. Te węże to brzydki system podlewania.
Będę wdzięczna za porady.
Joanna
Gardenarium 07:33, 21 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy to jest ziemia nasypana jako "zielony dach" gdzieś w apartamentowcach czy to jest normalna ziemia "na gruncie"?

Brakuje w niej materii organicznej, należy ją wyściółkować czym się da: obornikiem spróchniałym, kompostem, korą przekompostowaną, wymieszać lekko, posypać mączką bazaltową.
Ziemia jest goła i wygląda jak asfalt.

Jak poprawić zdrowotność gleby

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

Tutaj oczywiście skoro jest już roślinność - użyj kompostu lub obornika z worków. Być może da się go jeszcze kupić w workach. To długotrwały proces, nie w miesiąc będą efekty, ale da się.

Jeśli to zielony dach, to tam sypią "byle co" z piaskiem często, wtedy kładzie się z rolki rozchodniki. Jaka jest warstwa ziemi?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies