Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród w stylu wiejskim

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w stylu wiejskim

Gardenarium 21:03, 26 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Śliczne, a może masz jeszcze zdjęcia z tych cudownych miejsc?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
SAXON 19:32, 27 gru 2012


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 56
W tym prywatnym skansenie to o ile pamiętam tylko otoczenie tej chałupy było tak ukwiecone, reszta typowo, sprzęty dawniej wykorzystywane na roli itp.

____________________
Gardenarium 21:36, 27 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To takie nasze polskie, swojskie "cottage garden"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mugatka 22:40, 20 lip 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 30
Ogród mojej Mamy ... na wsi i myślę że w stylu wiejskim zdecydowanie






____________________
"To nie sztuka wybudować nowy dom .... sztuka by miał w sobie duszę..."
Gardenarium 18:18, 21 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pochwal mamę, bardzo łądnie ma utrzymany ogród i tyle kwiatków no i te lilie Zachwycające.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosia_ 12:36, 08 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 3
Witam serdecznie
mam w swoim ogrodzie miejsce wydzielone na rośliny kwaśnolubne, jest ich już całkiem sporo, ale brakuje mi krzewów, które będą kwitły o tej porze. Chętnie skorzystam z pomysłow osób,które są becne na forum ogrodowiska.Chcę również dokupić sobie więcej wrzosów, może ktoś ma namiary na sprawdzone rośliny.
pozdrawiam serdecznie
Gardenarium 22:32, 08 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Gosiu,
nie polecam kupowania w necie, nie widzisz co kupujesz, staramy się unikać tutaj polecania, bądź nie polecania sklepów. napisz mi na pw z jakiego rejonu jesteś, może polecę szkółkę gdzie kupisz na miejscu. W paczce mogą się zaparzyć i dostać chorób grzybowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CebuleKwiatowe 17:02, 09 sie 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Generalnie rzecz biorąc warto byłoby ustalić najpierw co oznacza pojecie "ogórd wiejski" na jakich kwiatach i roślinach bazuje? To wszystko ma duże znaczenie,bo tak się łatwoio powie "ogór wiejski",czyli jaki? Te powyższe zdjecia przypominają mi raczej normalny ogród,może jedynie bez mebli czy huśtawki.
____________________
gosia_ 19:14, 09 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 3
Dziękuję za szybką reakcję, mieszkam 25 km od Olsztyna na trasie Olsztyn- Szczytno.
Mam problem również z hortensjami , mają piękne liście ale nie chcą kwitnąć, wtym roku jeden z krzewów miał dwa kwiaty.
Ola54 18:35, 11 sie 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Byłam dzisiaj w skansenie w Osieku koło Piły.Na sporym terenie pokazano jak dawniej mieszkano, pracowano.
Myślę,że tak może wyglądać ogród w stylu wiejskim.Kwiatki takie zwykłe bo gospodynie nie miały czasu na pielęgnację bo musiały len oporządzić i utkać, kawę zbożową zrobić itd......

kapliczka obowązkowa




studnia


żuraw


ule


piec chlebowy



i kwiaty


płotki plecione


gdzieś w kącie stary sprzęt


do tego stary dom kryty strzechą


z obowiązkowymi pelargoniami w oknie


i jeżeli to wszystko się wymiesza powstaje stara zagroda wiejska


A wnętrze zagrody- izb pokazałam na swoim blogu ale to już inna bajka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies