Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród w stylu wiejskim

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w stylu wiejskim

kaisog1 21:22, 03 lis 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
madlen napisał(a)
no tak ale ( chociaż nie znam się za bardzo ) to są rośliny jednoroczne? więc co roku multum roboty- a w tych czasach ...........czas czas czas ( brak czasu )


No to nie masz co marzyć o prawdziwym wiejskim ogródku
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 22:53, 03 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród w stylu romantycznym - taki ma tytuł ale to był ogród w stylu wiejskim. Róże, ostróżki, floksy, lawenda, niezapominajki, niebieskie ławki, uroczy domek ogrodnika, pergola, dzwonki i jaśminowce, tamaryszki i masa roślin w donicach.

Taki ogród życzyła sobie jego właścicielka. Powiedziałam tak: ogród nie może mieć tyle roślin gubiących liście, i tylu roślin wymagających ciągłego skubania, przycinania, oprysków (róże) ale właścicielka ogrodu powiedziała: Pani Danusiu, róbmy tak
I zrobiłam.
Po dwóch latach zadzwoiniła i powiedziała: miała Pani rację, przerabiam ogród, dosadzam zimozielonych.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:56, 03 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten typ ogrodu wymaga ciągłej pracy, bo nie wyobrażam sobie go zapuścić, Trzeba mieć dużo czasu i pasję w pieleniu i skubaniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:59, 03 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rabata, którą można "podciągnąć" pod ogród wiejski jest tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/193-ogrody-angielskie-oxford-botanic-garden

i tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/190-ogrody-angielskie-mill-dene-stary-mlyn-przy-strumieniu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/185-ogrody-angielskie-stone-house-garden
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nesa 00:08, 06 lis 2011


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
oooo!! i to jest wątek dla mnie (o ile oczywiście pożyje - dla jasności: wątek, nie ja )
pewnie za parę lat mi się to zmieni, ale jak na razie jestem na początku swojej ogrodniczej drogi i marzę o powodzi wielokolorowych kwiatów, najlepiej przez cały rok.Co nieco mi się w tym roku już udało, bo od dobrych ludzi dostałam trochę bylin.
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
Sebek 00:13, 06 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo kolorowy ogród
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Martek 00:35, 06 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
To taka bajka ,w której ja też chciałabym przebywać.W takim miejscu łatwiej się łudzić,że "świat"jest piękny Nesa mamy podobną estetykę
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
nesa 00:41, 06 lis 2011


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
Powiem Ci Marto, że z ogromną przyjemnością zaglądam do Twojego wątku, oglądać różne piękności i tyle kolorów, choć chyba się jeszcze nie ujawniałam mam nadzieję, że zima zwróci mi ciut wolnego czasu i będę mieć więcej chwil na ogrodowisko.
A taki raj na ziemi mi się naprawdę marzy, przy czym mój będzie na razie w skali mikro, przynajmniej do czasu kredytowego rozwodu z bankiem chociaż i tak dobrze, że mam ten swój kawałek ogródka
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
Gardenarium 09:48, 09 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli szukacie zdjęć inspiracji to kliknijecie poniżej

Ogrody wiejskie - zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 13:20, 09 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
gardenarium napisał(a)
Rabata, którą można "podciągnąć" pod ogród wiejski jest tutaj


http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/185-ogrody-angielskie-stone-house-garden


Ja mam ogród w stylu wiejskim, jednym z ważnych elementów jest - wg mnie - ogrodzenie. W ogrodzie wiejskim rabaty są ściśle przy domu (dosłownie wokół) i jest dużo kwiatów wszędzie.

Jak miło przeczytać, Danusiu, że ten ogród tak sklasyfikowałaś, bo to moje marzenie i wzór dosłowny (najchętniej wytapetowałbym sobie tymi zdjęciami kuchnię).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies