Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Zimowanie roślin w ciemnym pomieszczeniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimowanie roślin w ciemnym pomieszczeniu

Agnes050899 12:48, 31 paź 2021

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 3
Witam, proszę o poradę. Czy mogę przezimować sadzonki w donicach grujecznika japońskiego i derenia kousa w pomieszczeniu bez dostępu światła? Pomieszczenie jest lekko ogrzewane, temperatura raczej nie spadnie poniżej zera. Donice okryję dodatkowo wełną. Czy mogę w takim pomieszczeniu przezimować rośliny? Jak to jest z dostępem światła w zimie? Jest niezbędne każdej roślinie?
Gardenarium 17:20, 31 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niektózy szkółkarze zimują w ciemnych, chłodnych pomieszczeniach np. wiatach szczepione drzewka owocowe do wiosny.

Co to znaczy "sadzonki"?? Sadzonki sama robiłaś, czy są to młode ukorzenione drzewka? czy faktycznie sadzonki???

Drzewka bez korzeni nie mają szans w ogrzewanym pomieszczeniu, już lepiej by miały zadołowane w ziemi w gruncie. Nie wiem dlaczego chcesz drzewka które normalnie rosną w naszym klimacie, zimować w pomieszczeniu? I to ciemnym. I okryte, po co okryte?

Co rozumiesz pod pojęciem "sadzonki"?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnes050899 11:52, 01 lis 2021

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 3
Dziękuję Danusiu za zainteresowanie pytaniem Grujecznik jest w donicy tej ze szkółki, chyba 3 litrowej, a dereń był już posadzony w gruncie ale zaczął chorować (chyba zgnilizna korzeni, za mokre stanowisko) dlatego go wykopałam i wsadziłam do donicy z nową ziemią i wsparłam mikoryzą - i odżył, a raczej przetrwał bo liście zgubił już w sierpniu. I teraz się zastanawiam jak te roślinki przezimować bo nie jest jeszcze gotowe stanowisko, na którym będą docelowo (to większa inwestycja i zabiorę się do tego dopiero wiosną).
Gardenarium 12:51, 08 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za późno zobaczyłam odpowiedź, ale lepiej zadołować z donicami w gruncie. Za późno na moją odpowiedź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies