Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Balkon… dla początkujących

Pokaż wątki Pokaż posty

Balkon… dla początkujących

pomaranczowa 19:09, 25 sty 2022

Dołączył: 25 sty 2022
Posty: 1
cześć!
kupiłam właśnie mieszkanie z niewielkim balkonem od strony zachodniej.
jakie rośliny są proste w obsłudze (zerowe doświadczenie ogrodnicze), bezpieczne dla kotów, niewymagające chowania do domu na zimę…? marzy mi się mała dżungla, ale boję się, że nie podołam. no i moje koty lubią obgryzać liście, więc muszę dodatkowo uważać, co przyniosę do domu i na balkon.

jakie drzewka nadają się do posadzenia w donicy? jakie mielibyście porady odnośnie takiej zagrywki?

czy można posadzić w donicy krzew czerwonej porzeczki? utrzyma się?
sylwia_slomc... 19:12, 25 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Też mam balkon od strony zachodniej i od czasu gdy do naszego kraju wkroczyły upały 40 stopniowe musiałam się polubić z lawendą za która nie przepadam bo nic innego temperatur letnich nie wytrzymywało. Do tego dochodzą bardzo silne wiatry, które przewracają wszystkie wyższe rośliny nawet w bardzo dużych donicach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 08:38, 27 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja z drzewek na balkonie miałam śliwę wiśniową Nigra. Mieszkała sobie z nami na Kokotowie, a teraz rośnie w naszym ogrodzie. Drzewka nie da się uprawiać dożywotnio, donica będzie za mała z czasem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JanieKK22 17:48, 25 paź 2022

Dołączył: 27 kwi 2022
Posty: 17
To ja od razu polecę Ci sposób na bardzo fajne donice balkonowe. Wypróbuj płyty MPB, bo świetnie wyglądają, łatwo się z nimi pracuje (sam wykonasz!) i - co najważniejsze na balkonie - nie wchłaniają brudu (w tym resztek ziemi spływającej z wodą itp), więc łatwo utrzymasz je w czystości.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies