Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłot, który osłoni działkę od wiatru, ale też wyciszy.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot, który osłoni działkę od wiatru, ale też wyciszy.....

Margolcia 14:13, 14 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2021
Posty: 13
Witajcie

Jestem tu nowa i bardzo proszę o radę , chcę obsadzić działkę 28 m usytuowaną bardzo blisko ulicy, chciałabym posadzić żywopłot zimozielony, myślałam o serbach sadzonych co 1 m , ale czy to wystarczy, czy lepiej sprawdzi się coś innego, a może serby w dwóch rzędach ? - jaką zachować odległość pierwszego rzędu od drugięgo baaardzo proszę o radę
Agatorek 16:29, 14 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Serby sadzone co 1 metr to zły pomysł. Powinny być sadzone z odstępem co najmniej 3 metrów. I tak się kiedyś będą zazębiać.

Zimozielone mogą być jeszcze tuje, cisy, laurowiśnie, głogowniki, choiny kanadyjskie, itp.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
bartek_s1992 11:08, 04 maj 2022

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Mam działkę z budową domu, chciałbym na jednej stronie od sąsiada gdzie nie ma płotu posadzić żywopłot. Sadzonki jak największe 150 cm aby szybko uzyskać efekt.
Ściana ma długość około 30 m.
Proszę o poradę:
- jakie drzewka najlepiej posadzić aby była ładna długa zielona i wysoka ściana ? Tuja szmaragd ?
- w jakich odległościach sadzić drzewka i w jakiej odległości od granicy - tam planuje kiedyś zrobić ogrodzenie.
- planuję też w przyszłości - jesień wyrównać, nawieźć ziemi na działkę i podnieść teren. Pytanie jak posadzę teraz te sadzonki to w póniejszym etapie przy równaniu i podnoszeniu terenu te drzewka zostaną podsypane (około 15-20 cm)
Proszę o radę jak najlepiej wykonać sadzenie takiego żywopłotu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies