Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Czym "zagluszyc" wysoka trawe?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym "zagluszyc" wysoka trawe?

Lukas098 00:01, 27 lut 2022


Dołączył: 04 kwi 2020
Posty: 12
Witam wszystkich,


mam za ogrodzeniem porzucona dzialke (pas o szerokosci ok 8 metrow) porastajaca trawami o wyskosci ok 100cm. Ze wzgledu na to, ze to nie moja dzialka nie wchodzi w gre glebogryzarka itp. Dlatego zastanawiam sie czy jest roslina okrywowa, ktora wygra walke z obecnymi tam trawami jesli zostanie ot tak po prostu wsadzona.

Bede bardzo wdzieczny za pomoc w tym temacie - pas psuje caly urok ogrodka
Gosialuk 07:02, 27 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Cześć

Jedyna rośliną o jakiej czytałam to szelężnik mniejszy. U siebie nie stosowałam w obawie przed jego trującymi właściwościami. Poniżej opis z wikipedii.

Szelężnik mniejszy (Rhinanthus minor) – gatunek rośliny z rodziny zarazowatych (Orobanchaceae). Występuje w Europie, zachodniej Azji i w Ameryce Północnej. W Polsce jest rozpowszechniony w znacznej części kraju. Jest ważnym biocenotycznie składnikiem łąk i muraw, ponieważ jako półpasożyt traw ogranicza ich rozwój, ułatwiając wzrost innym gatunkom kwiatowym. Z tego powodu jest kluczowym składnikiem odtwarzanych łąk, stosowany jest przy zakładaniu tzw. łąk kwietnych. Roślina wykorzystywana bywa jako lecznicza. Uznawana jest za lekko trującą, zwłaszcza dla koni. Jeśli nasiona zanieczyszczą ziarna zbóż – mogą pogorszyć smak mąki. Podobnie pogorszony smak mleka i masła może być skutkiem karmienia tym gatunkiem krów.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Lukas098 12:23, 10 mar 2022


Dołączył: 04 kwi 2020
Posty: 12
Tego sie nie spodziewalem, dziekuje za pomoc - wezme pod uwage
ZbigniewG 11:23, 07 kwi 2022


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Jeżeli widok mocno wkurza to kosa elektryczna lub spalinowa, relaks i widok Ok - dwa w jednym, pokos oczywiście zostawić.
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies