Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moj własny ogrod

Pokaż wątki Pokaż posty

Moj własny ogrod

Sylka 22:28, 27 mar 2022

Dołączył: 27 mar 2022
Posty: 1
Bardzo proszę o poradę jak mam przygotować ziemię pod nasadzenia. Na ten moment będę miała ziemię przemieszaną glebogryzarką, potem rozłożony system nawadniania i tutaj też pojawią się pytanie czy muszę podać Panu gdzie co będzie zasadzone ,jaką roslina czy wystarczy wskazać gdzie koniec trawnika i gdzie rabaty. Następnie ma być siatka na krety i posadzona trawa. Co powinnam zrobić dalej , glebę mam w kilku miejscach mocno gliniasta i wilgotna, w innych piaszczysta. To moje pierwsze pytanie ale wiem że będę potrzeboeac wsparcia w kolejnych etapach
Gosialuk 05:34, 28 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Cześć
Jeśli masz możliwość to teraz jeszcze popracuj nad glebą. Może możesz gdzieś w okolicy kupić kompost lub obornik i wymieszać z rodzimą glebą .Glina jak zaschnie jest twarda jak kamień i bardzo ciężka do obróbki, a z kolei piasek nie zatrzymuje wody i składników odżywczych. Potem jak zrobisz nawadnianie i posądzisz rośliny będzie ciężko poprawić glebę. Na nawadnianiu się nie znam, ale wydaje mi się, że nie można nad nim posadzić drzew, bo korzenie uszkodzą system.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies