Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Pomocy co zadomowiło się na moich sosnach

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomocy co zadomowiło się na moich sosnach

Matyldowo 09:48, 26 kwi 2022


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
Witam serdecznie, pisałam na wątku o szkodnikami ale nikt mi nie odpisał od kilku dni a chyba nie powinnam czekać więc tak na 2 sosnach 5 metrowych mam jakiegoś szkodnika zaczęło się w ubiegłym roku późnym latem ze sosny były w kręgu zainteresowań owadów mnóstwo pszczoły muchy trzmiele szerszeń się zdarzył nie wiedzieliśmy co się dzieje?
Pod sosna czarne tluste plamy na płytkach rosną koło tarasu. Sosny były brudne jakby je ktoś ziemia zasypał ale mieliśmy wichury wiec myślimy ze może to żadnego szkodnika ani obumierania pędów teraz wiosna i są czarne pędy i ewidentnie coś czarno- szarego jajowatego jest na pędach. Proszę o diagnozę i czym to zwalczyć?



____________________
Matyldowo
Adela 10:02, 26 kwi 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Może to mszyca? Z pewnością nieproszony gość. Wykonaj dokładny oprysk. Np. Decisem
____________________
Ela - Moja ostoja
Matyldowo 18:55, 26 kwi 2022


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
To spryskałam na mszyce zobaczymy bo bardzo szkoda mi tej sosny
____________________
Matyldowo
Matyldowo 09:45, 08 maj 2022


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
Mszyc się pozbyłam a wczoraj zleciało 3/4 igieł z sosny tzn sosna ma 9 pięter i 5 dolnych najbardziej było zainfekowanych i one wszystkie igły zrzuciły a reszta chyba sue jeszcze trzyma górne partie wypuściły palniki duże dolne małe i co mam teraz z tym zrobić
Pozostałe 2 sosny pryskanie tym samym roztworem w tym samym czasie pozbyły sus chyba mszyc i igły trzymają ale miały ich 80% mniej niż ta co zrzuciła igły
Pytanie czy sosna jest do uratowania?
____________________
Matyldowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies