Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Prywatny ogród w budynku wielorodzinnym - czy to prawdziwa trawa?

Pokaż wątki Pokaż posty

Prywatny ogród w budynku wielorodzinnym - czy to prawdziwa trawa?

Merci 10:03, 17 maj 2022

Dołączył: 17 maj 2022
Posty: 1
Cześć, jestem Ewa i totalnie nie mam pojęcia o ogrodnictwie. Jest to związane przede wszystkim ze stanem mojego zdrowia (poruszam się na wózku) i ograniczonymi możliwościami, ale zawsze bardzo lubiłam przebywać w ogrodach, szczególnie tych pięknie urządzonych

Przymierzam się do zakupu małego mieszkania w budynku, który dopiero jest stawiany. Do mieszkania przynależy niewielki ogród (nieco ponad 45m2), w którym część to taras, a cześć trawa (tak sugeruje wizualizacja). I właśnie o trawnik chciałabym zapytać.

Otóż wczoraj natrafiłam na zdjęcia z budowy (z lotu ptaka) i ze zdziwieniem odnotowałam fakt, że wyjście na taras to w zasadzie cała tafla betonu (lub czegoś podobnego) i ani metra miejsca na zieleń. A w dokumentacji technicznej czytam, że:

"Teren zielone i nasadzenia drzew wg planu zagospodarowania. Trawniki wyplantowane, obsypany warstwą humusu gr. 10-15cm wraz z posianiem trawy. Nasadzenia krzewów w zakresie nabywcy."

I teraz pytanie do Was: czy to możliwe, aby na betonopodobnym podłożu posiać trawę? Na takiej prawdziwej mi zależy, nie chcę sztucznej.

Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tych fachowych sformułowań.
HannaR 13:48, 17 maj 2022


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Cześć Ewa,
Nie ma opcji posiania trawy na utwardzonym podłożu.
Najlepiej poprosić inwestora o plan zagospodarowania. Moim zdaniem niemożliwe, aby wybetonowali cały ogródek 45 m2. Może to tak wygląda na zdjęciu z góry, a jest to ubita ziemia.

Nie wiem jak zamierzasz pielęgnować trawnik. To mnóstwo pracy, aby utrzymać go w dobrej kondycji. Chyba, ze masz kogoś do pomocy.

Osobiście zrobiłabym podwyższone rabaty przynajmniej na części ogródka, które można samodzielnie pielęgnować z wysokości wózka.

Pozdrawiam,
Hania

PS. Jak chcesz prowadzić wątek na Ogrodowisku, zdób sobie zielony podpis, żeby można było do Ciebie trafić.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies