Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Problem z nawadnianiem Weathermatic Smart Line

Pokaż wątki Pokaż posty

Problem z nawadnianiem Weathermatic Smart Line

LukaszZ 16:55, 17 maj 2022

Dołączył: 17 maj 2022
Posty: 3
Witajcie
Mam problem z nawadnianiem

W zimę elektryk który robił mi rozdzielnie podał złe napięcie na instalacje i spalił miedzy innymi zabezpieczenie pieca buderus i zasilacz do centralki nawadniania Weathermatic Smart Line
W chwili obecnej kupiłem nowy zasilacz o tej samej mocy. Centralka działa, można w niej dokonywać zmian parametrów itd. Natomiast centralka nie daje sygnału do zaworów i nie uruchamia się proces nawadniania w zadanych czasach. Dodatkowo Centralka ma przycisk którym można było uruchomić manualnie start danej strefy bez względu na nastawienia czasowe i centralka nie wchodzi w ogóle w ten tryb

Dioda MODE pali się w pozycji Standard- i nie chce przejść na pozycje Auto Adjust
Dioda Sensor pali się w pozycji Active

Gdzie może być problem ?
PiterSas 06:52, 18 maj 2022

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
LukaszZ napisał(a)
Witajcie
Mam problem z nawadnianiem

W zimę elektryk który robił mi rozdzielnie podał złe napięcie na instalacje i spalił miedzy innymi zabezpieczenie pieca buderus i zasilacz do centralki nawadniania Weathermatic Smart Line
W chwili obecnej kupiłem nowy zasilacz o tej samej mocy. Centralka działa, można w niej dokonywać zmian parametrów itd. Natomiast centralka nie daje sygnału do zaworów i nie uruchamia się proces nawadniania w zadanych czasach. Dodatkowo Centralka ma przycisk którym można było uruchomić manualnie start danej strefy bez względu na nastawienia czasowe i centralka nie wchodzi w ogóle w ten tryb

Dioda MODE pali się w pozycji Standard- i nie chce przejść na pozycje Auto Adjust
Dioda Sensor pali się w pozycji Active

Gdzie może być problem ?

Uważam że uszkodzoną masz również centralkę.
LukaszZ 09:31, 18 maj 2022

Dołączył: 17 maj 2022
Posty: 3
Jak to sprawdzić ?

Czy przywracać ja do ustawień fabrycznych ?

Ile taka centralka kosztuje ? I czy montować taka czy cos zamiennego ?
LukaszZ 10:23, 19 maj 2022

Dołączył: 17 maj 2022
Posty: 3
Myslałem jeszcze o przyczynie i wykryłem taka sytuacje. Jak zmieniałem spalony zasilacz to zamiast 24VAC dałem 24VDC. Czy to może być przyczyna ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies