Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Hortensja, co jej dolega

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensja, co jej dolega

Ewelin 14:15, 04 cze 2022

Dołączył: 04 cze 2022
Posty: 11
Proszę o pomoc. Moja hortensja zaczęła chorować, ale nie wiem na co. Liście, szczególnie te młode mają przebarwienia żółte oraz są zdeformowane. Jaka jest przyczyna takich objawów?
Gosialuk 15:59, 04 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Obejrzyj dobrze liście od spodu czy tam coś nie żeruje. Najlepiej przez lupę, bo przędziorki są bardzo małe i trudno je dostrzec. Jakby tylko brakowało składników pokarmowych, to wszystkie liście wyglądałyby podobnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Ewelin 10:17, 05 cze 2022

Dołączył: 04 cze 2022
Posty: 11
Gosialuk napisał(a)
Obejrzyj dobrze liście od spodu czy tam coś nie żeruje. Najlepiej przez lupę, bo przędziorki są bardzo małe i trudno je dostrzec. Jakby tylko brakowało składników pokarmowych, to wszystkie liście wyglądałyby podobnie.


Bardzo dziękuję za pomoc Po oględzinach z lupą faktycznie to są przędziorki. Dziś będą pryskane.
Margaretka87 19:28, 21 mar 2023

Dołączył: 21 mar 2023
Posty: 1
Proszę o pomoc. Czy da się uratować hortensję ze zdjęcia? Co jej może dolegać? Była podlewana regularnie i nawożona. Wydawało mi się, ze ma za mokro wiec ją przesadziłam i przez dwa dni wstrzymałam się z podlewaniem, teraz chyba usłucha. czy mogę jej jakoś pomóc?
kami 18:41, 25 mar 2023

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 562
ja nie widzę zdjęcia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies