Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nowa trawa z rolki - pielęgnacja, porada

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa trawa z rolki - pielęgnacja, porada

marcinj69 11:39, 04 lip 2022

Dołączył: 04 lip 2022
Posty: 10
Witam.

Mam 4 tygodniową trawę z rolki i podlewanie ogrodowe (podlewana solidnie każdego dnia). Co tydzień kosiłem trawę na około 55mm. Po skoszeniu na około 45mm, zauważyłem, że od spodu jest żółtawa (może niedosłoneczniona), wygląda gorzej przy niższym skoszeniu. Po rozmowie z ogrodnikiem stwierdził, że trawa się jeszcze ukorzenia. Pytanie, czy tak jest, czy może warto czymś nawozić teraz wielkoskładnikowym. Na zdjęciu widać kawałki, które skosiłem na 45mm. Pytanie, czy tym się martwić, czy jednak po tak skoszeniu wszystko dojdzie do siebie i to normalny proces.
Wiolka5_7 12:56, 04 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Daj fotki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
marcinj69 13:09, 04 lip 2022

Dołączył: 04 lip 2022
Posty: 10


Zaznaczyłem kawałek skoszony niżej.
Wiolka5_7 15:25, 04 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Tak trawa przy ziemi ma żółte źdźbła , bo słońce nie dochodzi. Skosiłeś nisko i to się odsłoniło. Ja koszę wysoko. Mam kosiarkę na 6 stopni wysokości i koszę na 4 a teraz w upały na 5.

Trawa odrośnie ,koś wyżej i nie będzie problemu.

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
marcinj69 17:48, 04 lip 2022

Dołączył: 04 lip 2022
Posty: 10
Właśnie gdzieś przeczytałem, że to może być z brakiem dostępu do słońca w niskich warstwach. Trawa podlewana każdego dnia rośnie jak szalona. Przycinam na wysokość 55mm z pewnie około 11. Chcę teraz spróbować częściej kosić i przyzwyczaić na wysokość 45mm, to wtedy na logikę powinna być zielona. Jeśli dobrze myślę? Wolałbym nieco niższą trawę. Ogrodnik poradził nawożenie po rozłożeniu rolki, po upływie około 4 tygodni, czymś wieloskładnikowy, dobry pomysł?
Wiolka5_7 18:13, 04 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
marcinj69 napisał(a)
Właśnie gdzieś przeczytałem, że to może być z brakiem dostępu do słońca w niskich warstwach. Trawa podlewana każdego dnia rośnie jak szalona. Przycinam na wysokość 55mm z pewnie około 11. Chcę teraz spróbować częściej kosić i przyzwyczaić na wysokość 45mm, to wtedy na logikę powinna być zielona. Jeśli dobrze myślę? Wolałbym nieco niższą trawę. Ogrodnik poradził nawożenie po rozłożeniu rolki, po upływie około 4 tygodni, czymś wieloskładnikowy, dobry pomysł?



Moim zdaniem na logikę jak przytniesz niżej to będzie brzydsza,bo będzie widać te żółte źdźbła a jak wyżej to nie będzie widać i będzie idealnie

Jeśli zauważysz że trawnik traci ciemną barwę to możesz rozsypać nawóz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
marcinj69 09:25, 05 lip 2022

Dołączył: 04 lip 2022
Posty: 10
Rację masz Tylko trawa rośnie jak szalona i wydaje się, że po 4 dniach znowu nadaje się do koszenia. "A tak na logikę" jeśli przytnę trochę krócej, to po 2 tygodniach nasłonecznienia, podlewania (ewentualnie nawożenia) trawa się nie zregeneruje i nie zrobi się zielona? -> byłoby idealnie
Wiolka5_7 09:50, 05 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
marcinj69 napisał(a)
Rację masz Tylko trawa rośnie jak szalona i wydaje się, że po 4 dniach znowu nadaje się do koszenia. "A tak na logikę" jeśli przytnę trochę krócej, to po 2 tygodniach nasłonecznienia, podlewania (ewentualnie nawożenia) trawa się nie zregeneruje i nie zrobi się zielona? -> byłoby idealnie


Ja tak koszę często ,bo po nawozie i wodzie trawa rośnie ekspresowo teraz w upały kosiłam raz na tydz,bo rosła zdecydowanie słabiej

Trawa odbije wiadomo ,ale nie będzie cię drażnił widok tych żółtych źdźbeł ? Mnie by drażniło ,dlatego koszę wysoko i często
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
marcinj69 10:43, 05 lip 2022

Dołączył: 04 lip 2022
Posty: 10
Ok, złe słowo użyłem, "odbije". Chodziło mi o to, czy po krótszym przystrzyżeniu, to czy np. po 2 tygodniach, te żółte źdźbła nie znikną i będzie pięknie zielono (przy częstym podlewaniu, może nawożeniu). U znajomego widzę trawę niższą (45mm) i zieloną i to boli
Wiolka5_7 10:47, 05 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
marcinj69 napisał(a)
Ok, złe słowo użyłem, "odbije". Chodziło mi o to, czy po krótszym przystrzyżeniu, to czy np. po 2 tygodniach, te żółte źdźbła nie znikną i będzie pięknie zielono (przy częstym podlewaniu, może nawożeniu). U znajomego widzę trawę niższą (45mm) i zieloną i to boli


Tego nie wiem,ale możliwe że zniknie ,skoro dostanie więcej światła
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies