Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Pompa do zraszaczy

Pokaż wątki Pokaż posty

Pompa do zraszaczy

emptyair00 21:49, 15 lip 2022

Dołączył: 15 lip 2022
Posty: 1
Witam, chciałbym się poradzić jaką pompę zakupić do zraszaczy. Mam do nawodnienia warzywa, podlewam je 4 zraszaczami 427. Pompa ruska 500 W była niestety za słaba i nie dawała rady. Zastanawiam się nad kupnem pompy głębinowej Black 750 W. Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii i mógłby doradzić?
PiterSas 09:15, 21 lip 2022

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Pompę dobiera się do wydajności zraszaczy. Jaki one maja wydatek?
Ojczulek 10:51, 26 sie 2022

Dołączył: 26 sie 2022
Posty: 1
Witam, dołączam się do tematu.
Rozłożyłem instalację nawadniania po ogrodzie fi25. Zasilanie ze zbiornika deszczówki. Na jednym obiegu mam 4 zraszacze Rain Bird serii VAN (statyczne) o poborze od 1 do 2,1bar. (Wiec potrzebuję teoretycznie pompę 8 bar? - dodam że węże mają parametr pracy roboczej 6 bar.

1) Jaka pompa będzie waszym zdaniem odpowiednia? zanurzeniowa?
2) Zależy mi na trybie auto - bo automatyka otworzy mi zawory pompa sama się załączy - takim modelem jest np. omnigena 1200 evo auto ale ma 4,5 bar, wiec rozumiem, że nie uciągnie? Czy uciągnie, ale zasięg zraszaczy będzie mniejszy?
Dając bez automatu, będę musiał ręcznie włączać pompę? (Automatyka Hunter X2)

Proszę o jakieś praktyczne porady, bo co do pomp jestem zielony.

Z góry dziękuję, Kuba
PiterSas 08:03, 29 sie 2022

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Ojczulek napisał(a)
Witam, dołączam się do tematu.
Rozłożyłem instalację nawadniania po ogrodzie fi25. Zasilanie ze zbiornika deszczówki. Na jednym obiegu mam 4 zraszacze Rain Bird serii VAN (statyczne) o poborze od 1 do 2,1bar. (Wiec potrzebuję teoretycznie pompę 8 bar? - dodam że węże mają parametr pracy roboczej 6 bar.

1) Jaka pompa będzie waszym zdaniem odpowiednia? zanurzeniowa?
2) Zależy mi na trybie auto - bo automatyka otworzy mi zawory pompa sama się załączy - takim modelem jest np. omnigena 1200 evo auto ale ma 4,5 bar, wiec rozumiem, że nie uciągnie? Czy uciągnie, ale zasięg zraszaczy będzie mniejszy?
Dając bez automatu, będę musiał ręcznie włączać pompę? (Automatyka Hunter X2)

Proszę o jakieś praktyczne porady, bo co do pomp jestem zielony.

Z góry dziękuję, Kuba

Wydajność pompy to ilość m3/h (lub l/min) A ciśnienie to druga sprawa. Ciśnienie jest ważne z jakiej głebokości jest pobierana woda bo z każdym metrem wydajność i ciśnienie spada....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies