Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis hicksi proszę o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis hicksi proszę o pomoc

j_damian 19:47, 16 lip 2022

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Kupiłem dzisiaj sadzonki niestety nie wyglądają jak te które Pani Danuta kiedyś wstawiała heh jak tak patrze na spokojnie na różne zdjęcia z forum to się zastanawiam czy ich nie zwrocic. Trochę się zdolowalem. Czy pojadę do szkółki czy do ogrodniczego...jeżeli człowiek sam się nie zna na czymś to ciężko o jakkolwiek dobra rade a często wręcz przeciwnie... Można z tym coś zrobic? Czy oddać i kupić porządne heh szkoda tylko że jeździłem po nie 60km...proszę o radę czy sądzić i odpowiednim cięciem będą ok czy dać sobie spokój i je oddać. Będę bardzo wdzięczny za pomoc heh
sylwia_slomc... 22:07, 16 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
A to zależy do jakich celów Ci one potrzebne. Czy chcesz na żywopłot czy na stożki lub kulki, albo jeszcze coś innego.
Cisy lubią cięcie i ładnie się zabudowują, ale np. z tego na pierwszym planie stożek uformować będzie trudno, z tego po lewej również.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
j_damian 22:41, 16 lip 2022

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Żywopłot... Czytałem całe forum i dalej sam nie bardzo rozumiem jak mogłem dać się na nie namówić jeszcze miałem zdjęcie jak powinny wyglądać idealne... Tak to jest jak się nie ma doświadczenia i wiedzy (


Wiolka5_7 23:16, 16 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Ja bym oddała i kupiła ładne zabudowane od samego dołu, bo na te długo będziesz czekał aż dół zarośnie.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agania 13:15, 17 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
To są krzaczory, materiał na żywopłot jest od razu mocno przycinany przez szkółkarstwo czy producentów.
Ja też bym oddała.
Topiary tnie się od od małego ze 3 razy w sezonie,
Ja tak postępuję z własnymi siewkami.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
j_damian 21:51, 17 lip 2022

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Skasowałem swoją odpowiedź bo szkoda słów na takie zachowanie ze strony sprzedającego... 140zl za to zapłaciłem i na wstępie powiedziałem że ma być pod żywopłot. Reasumując. Nie opłaca mi się zwracać bo wyliczyłem że minus benzyna (będę musiał pojechać drugi raz) odzyskam 80zl i stracę sporo czasu.takze teraz ogromna prośba do was. Ten żywopłot ma być w rogu działki nie musi być idealny. Czy odpowiednim cięciem da się i z tego go uzyskać ? Od dołu 30cm jest płyta betonowa dopiero potem siatka więc nie musi być od samego dołu idealnie zabudowany zywoplot. To jedna opcja. Druga dokupić kilka ładnych pomieszać z tymi ? Albo trzecia kupić nowe a te pod coś innego wykorzystać. Tylko pytanie pod co ... Z góry dziękuję za radę...trochę mnie zdenerwowała ta sytuacja nie powiem heh dobrze że jest to forum przynajmniej stąd wszystkie rady póki co się sprawdzaja ,
To jest to miejsce te miskanty wylatują i tan cisy chce wstawić i zrobić w miarę wąski żywopłot
anuska2507 20:38, 18 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Rozumiem, że kupiłeś tylko te 7 szt. widocznych na zdjęciu? To ja bym chyba wybrała co najmniej opcję nr 2 z dosadzeniem kilku ładniejszych. Jeśli masz jeszcze miejsce w ogrodzie, gdzie nie zależy ci na szybkim efekcie, mógłbyś je tam wykorzystać. Może takie pokraczne nadawałyby się na niwaki?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
j_damian 02:06, 19 lip 2022

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Bardzo dobra propozycja ale jest jeden problem o bonsai dopiero sporo czytam póki co robię takie małe w domu i poki co każdy z nich usychal po czasie więc na obecny moment za mało wiedzy na to. Tak mam 7 a chce kiedyś żywopłot na 3m. Ile dokupić i te jak ciąć żeby się ładnie kiedyś zabudowaly ? Z góry i boków ?
j_damian 11:18, 21 lip 2022

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
W koncu postanowiłem je posadzić. Następnego dnia po posadzeniu przycialem nie wiem czy dobrze
Wiolka5_7 11:28, 21 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Przytnij ciut każda gałązkę osobno ,wtedy się pięknie rozkrzewią
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies