Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Brak pomysłów i prośba o wsparcie

Pokaż wątki Pokaż posty

Brak pomysłów i prośba o wsparcie

Danielek 05:54, 05 sie 2022

Dołączył: 05 sie 2022
Posty: 9
Dzień dobry,
szykuje się do zakładania trawnika od nowa - niestety. Tym razem bogatszy w wiedzę będzie montaż nawadniania. Niestety nie rozwiązaną mam kwestię frontu. Jest miejsce na przed-ogródek i na ewentualny "pasek" wzdłuż ogrodzenia na którym obecnie są tylko hakuro i kilka małych azalii.
Moje koncepty są tak nie jednorodne włącznie ze zlikwidowaniem tego wszystkiego i posianiem tuj i trawy tylko. Dlatego postanowiłem zapytać i jakieś sugestie.
Hakuro są dość nie wysokie i raczej będą nie wysokie do 2m. Nie chciałbym ich wywalać może uda się je wykorzystać - nie wiem może wzdłuż chodnika wejściowego do domu.
Jestem w stanie zrobić zdjęcia z innej perspektywy jeśli to coś pomoże.
Dziękuję z góry.




Wklejam jeszcze widok całości. U góry po całości tuje, po prawej stronie ( ulica ) tuje. Obszary żółte to części wyłączone z podlewania. Po lewo plac zabaw, po prawo będzie ogródek, maliny, borówki. Na samym dole jest wejście, jazd i te obszary ze zdjęć.
Agatorek 08:12, 05 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Witaj na forum

Wiesz, trochę trudno doradzić, jak nie piszesz, jakie rośliny lubisz, jakie nie, jaką masz glebę, gdzie jest słońce, gdzie cień itp. .

No i zdejmij tą matę spod roślin, chyba że jest tylko tymczasowo .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Danielek 09:46, 05 sie 2022

Dołączył: 05 sie 2022
Posty: 9
Agatorek napisał(a)
Witaj na forum

Wiesz, trochę trudno doradzić, jak nie piszesz, jakie rośliny lubisz, jakie nie, jaką masz glebę, gdzie jest słońce, gdzie cień itp. .

No i zdejmij tą matę spod roślin, chyba że jest tylko tymczasowo .

Strona południowa.
Nie wiem jakie rośliny lubię, te mniej obsługowe. Glebę mam piaszczystą ale pod każda roślinę można wymienić glebę, Tak robiłem z krzakami owocowymi czy tujami.
Cienia tam nie ma.
sylwia_slomc... 11:09, 05 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Lepsze efekty gdy do tego piachu po całości dołożyć obornika, kompostu, liści z drzew, a najlepiej jeszcze choć trochę gliny. z pasku woda i składniki pokarmowe uciekają, wymiana tylko w dołku pod rośliną może się sprawdzić jedynie w przypadku bylin, ale nie drzew czy krzewów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies