Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Montaż czujnika deszczu do nieprzystosowanego sterownika

Pokaż wątki Pokaż posty

Montaż czujnika deszczu do nieprzystosowanego sterownika

Kacperogrodnik 13:09, 16 paź 2022

Dołączył: 16 paź 2022
Posty: 1
Dzień dobry,
Mam problem nie duży ale jest.
Kupiłem sterownik Fiskars 2 sekcyjny bez czujnika deszczu. Czy może ktoś zna sposób na podłączenie czujnika deszczu bez żadnych centralek specjalnych sterowników itd. Może ktoś zna jakiś ciekawy bajer np. Kran z czujnikiem deszczu albo jakiś specjalny elektrozawor montowany między kranem a sterownikiem?

Dodam tylko że robiłem podlewanie sam bez pomocy specjalistów. Zrobiłem całość i wyszło bardzo fajnie. Ale niestety zapomniałem o czujniku.
Pozdrawiam Kacper
tadzis 20:28, 22 lut 2023

Dołączył: 22 lut 2023
Posty: 21
Dzień dobry,
obawiam się, poza zmianą sterownika, nie ma prostego i eleganckiego rozwiązania Twojego problemu.

Większość czujników deszczu (jeśli nie wszystkie) działają w oparciu o pomiar ciągłości obwodu elektrycznego (ewentualnie spadku rezystancji). Same w sobie nie wpływają na to czy system podlewa czy nie. To sterownik interpretuje sygnał i decyduje czy podlać, czy nie.

Pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies