Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Jasne plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Jasne plamy na trawniku

Kp1986 10:50, 04 lis 2022

Dołączył: 03 sie 2022
Posty: 5
Dzień dobry. Trawnik wysiany we wrześniu. Wcześniej gleba przygotowana zgodnie ze wskazówkami z forum. PS. Ziemia nawieziona na założenie trawnika była przesiana, dobrej klasy, wymieszana z ziemią rodzimą poprzez przekopanie glebogryzarką, wyrównanie, przebronowanie i ponowne równanie. Trawa rosła dobrze, ale w niektórych miejscach zaczęły się pojawiać jaśniejsze placki, w których trawa jakby zatrzymała wzrost, a w niektórych miejscach nawet zanikała. Co może być powodem? Najgorsze to, że te miejsca wydają się coraz większe.
Trawnik ani przed sianiem, ani po sianiu nie zasilany żadnymi nawozami ze względu na termin zakładania. Podlewana regularnie.

Proszę o porady, co może być tego powodem.





Gardenarium 15:44, 05 lis 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zagłodzenie w tych miejscach, albo przepuszczalne podłoże i wszystko ucieka wgłąb.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kp1986 13:39, 06 lis 2022

Dołączył: 03 sie 2022
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Zagłodzenie w tych miejscach, albo przepuszczalne podłoże i wszystko ucieka wgłąb.


Dzień dobry Pani Danusiu. Dziękuje za podpowiedzi. Gleba wszędzie była mieszana tak samo, a przy podlewaniu też nie widać by wszystko od razu wsiąkło. W takim razie prawdopodobnie to zagłodzenie, ponieważ nic nie sypałem.
W związku z tym mam jeszcze cokolwiek robić teraz, czy poczekać do wiosny i dopiero wtedy sypnąć saletrę wapniową na start, czy coś jeszcze?
Pozdrawiam.
Gardenarium 10:41, 26 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kp1986 napisał(a)


Dzień dobry Pani Danusiu. Dziękuje za podpowiedzi. Gleba wszędzie była mieszana tak samo, a przy podlewaniu też nie widać by wszystko od razu wsiąkło. W takim razie prawdopodobnie to zagłodzenie, ponieważ nic nie sypałem.
W związku z tym mam jeszcze cokolwiek robić teraz, czy poczekać do wiosny i dopiero wtedy sypnąć saletrę wapniową na start, czy coś jeszcze?
Pozdrawiam.


Zadziałasz wiosną, gdy temp. gleby będzie miała co najmniej 12 stopni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
OgrodyComplex 22:42, 31 sty 2023

Dołączył: 31 sty 2023
Posty: 1
Moim zdaniem w przerzedzonych miejscach gleba była nadmiernie zbita i nasiona nie mogły wykiełkować, albo za było za sucho za ubogo (gorsza ziemia). Polecam widłami ponabijać glebę w miejscach przerzedzonych, zastosować nawóz i dobrze podlewać. To tak na przyszłość.
____________________
https://ogrodycomplex.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies