Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Modyfikacja przedogródka / przegląd roślin.

Pokaż wątki Pokaż posty

Modyfikacja przedogródka / przegląd roślin.

Agatorek 09:05, 17 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Nie widziałam nigdzie takiego oddzielenia rabaty od rabaty.

Raczej albo zrobiłabym tam ścieżkę - ale nie wiem, czy jest potrzebna, bo zaraz pod domem masz przejście, albo rabata byłaby po całości.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Danielek 10:50, 19 lut 2023

Dołączył: 05 sie 2022
Posty: 9
Agatorek napisał(a)
Nie widziałam nigdzie takiego oddzielenia rabaty od rabaty.

Raczej albo zrobiłabym tam ścieżkę - ale nie wiem, czy jest potrzebna, bo zaraz pod domem masz przejście, albo rabata byłaby po całości.



chyba masz racje. Ale nie wiem jak przejść z hortrnsji -> trawy -> szałwii na coś by z tego coś przejść na thuje danica - nie mam pojęcia .
Agatorek 18:44, 19 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Trzeba pomyśleć i zobaczyć, ile w ogóle zostanie Ci tam miejsca.

Licząc od góry
X - jakbyś dał cisy wąskokolumnowe, to 0,5 m.
HL - 1,5 metra
RH - 1 m

Czyli mamy już zajęte 3 metry od góry, zostają 2 metry.

I tu bym pomieszała bodziszki, szałwię i tuje danica.
Tzn posadziłabym szałwię w grupach np. Po 5 sztuk - kolor niebieski, bodziszek po 5 sztuk - kolor czerwony, a tuje pojedynczo - kolor zielony. .
Dziś niestety jestem poza zasięgiem laptopa, a na tablecie marnie mi się rysuje, czego dowodzi rysunek poniżej



Edit: możesz też tam posadzić (piszę o tych 2 metrach od strony domu) tylko bodziszka np. Rozanne. I porozrzucane kulki danica pomiędzy bodziszkiem.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gardenarium 08:56, 20 mar 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Odwróciłam plan, bo na ogródek forntowy patrzysz od wejścia, ja przynajmniej stosuję taką zasadę jak projektuję ogród.
Drzewko na tej rabacie nie naprzeciw okna, a na tle ściany.


Trawnik albo do wylewki, albo nieco dalej, bo rabaty wychodzą za szerokie, nieproporjonalne.

Żadnych kamieni nie rób.
Daj 3 gatunki roślin plus drzewko kuliste na pniu.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Danielek 12:38, 21 mar 2023

Dołączył: 05 sie 2022
Posty: 9
Gardenarium napisał(a)
Odwróciłam plan, bo na ogródek forntowy patrzysz od wejścia, ja przynajmniej stosuję taką zasadę jak projektuję ogród.
Drzewko na tej rabacie nie naprzeciw okna, a na tle ściany.


Chodzi o coś takiego ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies