Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Lofos

Pokaż wątki Pokaż posty

Lofos

Dzidzia 19:01, 08 lis 2011


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 77
Witajcie zakręceni na zielono.
Lofos kupiłam na bazarku od bardzo sympatycznej Pani, ale nic więcej o tej roślince nie wiedziała
tylko podała mi taką nazwę, bardzo mi się spodobała, mam prośbę może ktoś posiada takową
i może mi coś podpowiedzieć o jej pielęgnacji, będę wdzięczna





Pozdrawiam Dzidzia

____________________
Gardenarium 19:24, 08 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
- roślina wczesna o bardzo silnym wzroście
- pokrój przewieszający się, pnący
- atrakcyjne ciemnoczerwone, dekoracyjne kwiaty
- duże, jasnozielone liście

Jest nowością na rynku, przyznam, że jej nie spotkałam w tym roku, a dużo się tym interesuję. Jest to LOFOS odmiana „Wine Red”, szybko rosnące pnącze o trąbkowatych kwiatach w kolorze czerwonego wina. Pokrój ma pnący lub zwisający i świetnie rośnie w słońcu.

Na pewno ma wymagania co do żyznej ziemi i regularnego podlewania. Dobrze w sezonie ją zasilić nawozami do roślin balkonowych kwiatnących. Kwitnie całe lato i nadaje się do wysokich lub wiszących pojemników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 18:02, 23 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a jak dużo kwiatów ma, fajna jest jeszcze odmiana Summer Cream http://www.suntorycollection.info/collection/lofos.html?p=220 łacińska nazwa Lophospermum
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies