Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Sizergh Castle and Garden w Cumbrii/północna Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Sizergh Castle and Garden w Cumbrii/północna Anglia

Pszczelarnia 22:20, 08 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To był marzec, wyjątkowo zimny i opóźniony również na Wyspach. Nie przeszkodził naszej wędrówce szlakami rzymskich limes (mur Hadriana) i odkrywaniu skarbów rzymskich w edynburskim muzeum.
Zwiedzaliśmy też ogrody, ten dopiero został otwarty po zimie. Było tłumnie w kawiarni, i w sklepie, niektórzy już piknikowali przed obiektem.

Zawsze mnie zastanawia wysokość drzew północnej Anglii - wydają się bardziej przysadziste, niższe - dlatego, że smagane wiatrami? Bo mam na myśli np. dęby, z pewnością nieformowane a takie krępe.

Zamek, jak przystało na prawdziwy angielski zamek sprawiał ponure wrażenie, w środku tylko nieco lepiej się prezentował. Może dobrze, że nikt nie musi w nim mieszkać a National Trust tak pięknie o niego wciąż dba? Ciężko się mieszka z Tradycją i Historią pod jednym dachem?


Czy ten krajobraz ukształtowała ręka ludzka? Zdecydowanie tak. Był Angielski Ruch Krajobrazowy i nawet pewien Brown (dla którego wszystko było możliwe) o przydomku "Capability".
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:41, 08 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A teraz to, co już na pewno zawsze skojarzy mi się z ogrodami angielskimi.

Kanciki i pięknie wyrysowane rabaty. Aż dotykałam tej ziemi.

Mógłby to być element ogrodu francuskiego? Na Ogrodowisku nikt nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z ogrodem angielskim.

Trawniki z zapałem pielęgnowane.

Warzywniki artystyczne.

Ławeczki angielskie.

Rabaty jekyllowe - fajnie było zobaczyć je nawet tej porze roku.

Drzewa owocowe rozpięte na murze.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 23:04, 08 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za chwilę na tych rabatach pod murem zakwitną cebulowe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 23:15, 08 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dobra kompozycja.

Wszechobecne żonkile.

Wzgórza na horyzoncie to najwyższe pasmo gór w Anglii - Cumbrian Mountains (cały region nazywany jest Lake District).

Sad.

A tu ciekawostka: sposób na pozbycie się rzęsy ze stawu.





That`s all.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 11:05, 09 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pięknie, mimo że ogród jeszcze śpi. Wspaniały mech, podkreśla tam okoliczność, że "mówią wieki".
Ten jęczmień w wodzie nie wygląda najlepiej i chyba dużo go potrzeba żeby był skuteczny. W dużym stawie może go nie być widać.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
hanka_andrus 13:19, 09 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zanurza się słomę jęczmienną?Pierwszy raz słyszę takiej metodzie na rzęsę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies