Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ratunku pomocy!!!!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Ratunku pomocy!!!!!

Boni 00:48, 24 kwi 2023


Dołączył: 21 maj 2014
Posty: 10
Moje plany trafił szlag i nie umiem sobie poradzić. Do tego poważnie choruję i muszę postawić na rośliny łatwe w obsłudze.
Największy problem mam z zacienioną, nieosłoniętą skarpą 1,20 m, z ekspozycją na północ. Rosną tam trzmieliny, świerk gniazdkowy, berberys 'Maria' i funkie. Wypadły brunnery, żurawki, róże okrywowe fairy i wiele innych. Wszystko wymarza w te bezśnieżne zimy z wiatrami. Chciałabym teraz uzupełnić braki, wprowadzić trochę koloru, najlepiej niskimi, nierozłogowymi krzewami lub długowiecznymi bylinami. Ktoś ma pomysł?
____________________
Monika
Judith 12:30, 24 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10033
Dramatycznie brzmi tytuł Twojego wątku, ale nie dajesz nikomu szansy na pomoc .
Jakie plany szlag trafił, czego dotyczące, jaka rabata, jaka skarpa, jaki ogród, jak teraz wygląda, w jakim regionie, że wszystko wymarza?
To co napisałaś jest analogiczne do sytuacji: "wybieram się na imprezę, w jakiej sukience będę dobrze wyglądać, bo ta na którą zdecydowałam sią wcześniej jest niedostępna i nie wiem, na co teraz się zdecydować" .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:00, 24 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Moniko cokolwiek więcej napisz lub pokaż bo inaczej trudno podpowiedzieć sensownie. Jakie nachylenie jest tej skarpy i przynajmniej region który lub strefa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies