Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » dobór pompy do studni

Pokaż wątki Pokaż posty

dobór pompy do studni

przemek568 02:11, 02 maj 2023

Dołączył: 15 kwi 2023
Posty: 2
Witam serdecznie

Posiadam starą studnię kręgową. W studni na tą chwilę znajduje się dwa kręgi wody . W studni zanurzona jest pompka - zapewne jakaś najprostsza, dokładnie nie wiem jaka , ale jak podłączę do niej jeden zraszacz "stojący" to i tak ciśnienie jest tak małe że zraszacz nie działa. Chciałbym się Was forumowicze zapytać jaką pompę kupić do tej studni tak aby podłączyć ten jeden zraszacz i żeby to działało. Nie chodzi mi o stworzenie jakiegoś systemu nawadniającego , tylko o to aby ten zraszacz działał a ja sam będę go sobie przestawiał. Dodam tak na koniec że najdalsze położenie zraszacza od studni to będzie około 35-40 metrów

Dzięki za wszelkie podpowiedzi
tadzis 11:58, 03 maj 2023

Dołączył: 22 lut 2023
Posty: 21
Dzień dobry,
oczywiście wiele zależy od tego jaki to ma być zraszacz, ale takimi najprostszymi pompami zanurzeniowymi, które wytwarzają odpowiednie ciśnienie, będą Multi TP 1000 lub ciut słabsza Multi TP 800 (producent Omnigena). Są to pompy bez automatyki, więc uruchomić i wyłączyć musi je użytkownik. Jedyne ich zabezpieczenie to pływak chroniący przed pracą na bez wody. Pomp tego typu jest wiele, każdy producent ma coś podobnego w ofercie. Ważne żeby maksymalne podnoszenie (max H) było w granicach 30 - 50 m (3 - 5 barów). Zazwyczaj takie pompy mają maksymalną wydajność w granicach 60 - 100 l/min (to wartość podawana na w opisie, ale faktyczne parametry pracy należy odczytać z wykresu wydajności takiej pompy).

Pozdrawiam,
Tadeusz.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies