Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Jak połączyć rure pe 40 mm do kolektroa z zawortami

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak połączyć rure pe 40 mm do kolektroa z zawortami

23:44, 18 maj 2023
Podobno rurę pe 40 mm biegnącą od pompy należy dalej poprowadzić do kolektora z zaworami nie redukować jej do 25 mm ?
Jak w takim razie połączyć te dwa elementy . Czy zastosować odpowiednią przejściówkę ( Jaką) ? Czy jest opcja kolektora o większym przekroju np 32- 40 mm ? Gdzie najlepiej podłączyć wyjście pod kompresor do odwodnienia układu.

pozdrawiam
tadzis 00:03, 19 maj 2023

Dołączył: 22 lut 2023
Posty: 21
Dzień dobry,
zakładając że ma Pan kolektor 1 cal, to najłatwiej zastosować przelot/złącze 40-1''GZ PE (nie wszyscy, ale część producentów ma takie złącze). Są większe kolektory, na przykład firma Irritec ma kolektory 3/2 cala, ale musiałby Pan zastosować także większe elektrozawory (nie jestem pewien czy jest konieczność iść w takie koszty). Z innej zaś strony, jeśli za kolektorem będzie Pan stosował rurę 25 mm, to nic się nie stanie jak pół metra przed kolektorem zredukuje Pan na rurę 32 lub nawet 25 i zwyczajnie połączy się z kolektorem.

Pozdrawiam,
Tadeusz
23:52, 19 maj 2023
Dziękuje. Tak myślałem ale chciałem rozwiać wątpliwości.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies