Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Uszkodzone drzewo przez wandali.

Pokaż wątki Pokaż posty

Uszkodzone drzewo przez wandali.

Damian86 07:29, 28 maj 2023

Dołączył: 28 maj 2023
Posty: 4
Witam,
Jestem nowy, mam na imię Damian i jak to „nowy” potrzebuje pomocy.
Pój 5-cio letni synek z kolegami okorowali żywe drzewo. Załączam zdjęcia
Czy da się mu jakoś pomóc?
Nie wiem co to za gatunek, kora schodzi łatwo dużymi płatami, moim zdaniem najbliżej mu do jesiona?
Czytalem o białkowaniu , szczepieniu gałązkami , dosadzeniu tego samego gatunku i zeszczepieniu?
Proszę o pomoc.

Gosialuk 10:35, 28 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Spróbuj poprosić Zbyszka z Borów Tucholskich o pomoc.
Ja nie wiem czy da się drzewo uratować. Raczej nie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 21:56, 28 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Wszystkie okorowane części musisz odciąć, nie ma szans na ich ratunek. Kora i to co pod nią przewodzi wodę i składniki pokarmowe. Brak kory pozbawiła tą część drzewa pokarmu i wody, już są martwe, kwestia zasuszenia. Nie czekaj odetnij w miejscu poniżej części okorowanej i ranę po cięciu zasmaruj maścią ogrodniczą, pozostała część drzewa sobie poradzi, rany się zabliźnią. Czeka Cię rozmowa z synkiem na temat roślin, dzieci w tym wieku są ciekawe, trzeba je z naturą zaprzyjaźnić we właściwy sposób
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ZbigniewG 18:35, 29 maj 2023


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Słusznie prawi Sylwia trzeba tak zrobić a dodatkowo obcięte już kikutki przytnij na gładko
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies