Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Czy montaż zbiornika z nawodnieniem ma sens?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy montaż zbiornika z nawodnieniem ma sens?

10:29, 22 cze 2023
Witam, przymierzam się do montażu zbiornika 10m3 w celu oszczędności w nawadnianu trawnika i ogrodu. Sam zbiornik plastikowy z montażem to pewnie jakieś 15000 zł minimum. Jak to liczę to w ogóle nie wiem czy ta ekologia się opłaca. Trawy z 450-500m2.
Przy 2m3 na 100m2 to ten Zbiornik wystarczy mi na jedno porządne podlanie. Teraz z 3 tygodnie w moim rejonie praktycznie nie pada, a jak pada to przecież nie będę korzystać ze zbiornika. Ile razy go napełnię i wykorzystam w okresie czerwiec-wrzesień? 5-6 razy? Dajmy nawet optymistycznie 10 - to mamy 100 m3 wody. Woda u mnie to 6 zł - to rocznie 600 zł oszczędności. Zbiornik się zacznie zwracać dopiero po 25 latach dopiero czy ja coś źle liczę?
Wiolka5_7 10:38, 22 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ło matko ,a nie tańszy będzie betonowy zbiornik? My mieliśmy takie szambo 10 m2 , w zeszłym roku zrobiliśmy oczyszczalnię i zbiornik został w ziemi. Następnie został oczyszczony i teraz mamy w nim deszczówkę i podlewam nią ogród za free
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
LIDKA 20:08, 22 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7050
To jeszcze nie wiesz jaki koszt jest podlewania. Jest susza. Zeby trawnik byl zielony trza lac 3 razy w tyg . Długo i porządnie


Mam 350 m trawnika na glinie. Nawodnienie .
Koszt wody od kwietnia do września to ok 3400 zł. Do tego nawozy opryski i prad do robota.

Teraz bym zminimalizowała trawnik do 80-100 m. Rabaty są tańsze w utrzymaniu.

Trawnik to droga impreza.

Rób zbiornik. Duzy .
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies