Gdzie jesteś » Forum » Literatura ogrodnicza » Książki o tematyce ogrodniczej

Pokaż wątki Pokaż posty

Książki o tematyce ogrodniczej

Gardenarium 09:13, 08 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Obszerna książka o różach. Nie jest to album zdjęć odmian róż, ale wiele informacji o podziale róż na grupy i charakterystyka. Przy okazji piękne zdjęcia.




Tę książkę kupiłam u źródła, David Austin - sam autor nawet złożył swój autograf





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 15:05, 08 lip 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Piękny album, rzeczywiście. Widziałam tę książkę w Anglii i jego inne wydawnictwa, chyba The English Roses, ale zrezygnowałam z zakupu, bo mam kilka książek o różach, w tym Wielką Księgę 1000 Róż Orietty Sala, a ten album Austina był dość drogi. Zadowoliłam się zakupem na Chelsea książeczki D. Austina Handbook of Roses 2011/12, gdzie na 120 stronach są opisane i sfotografowane wszystkie odmiany sprzedawanych przez niego róż. To jest w istocie oferta handlowa jego szkółki, ale ładnie wydana, na kredowym papierze. Oczywiście bez autografu autora, ale widać nie można mieć wszystkiego, he, he.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 21:58, 12 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ten katalog mam także, otrzymaliśmy je podczas herbatki

Tamta książka ma wartość dla mnie ze względu na autograf
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 21:43, 23 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
na allegro też była ale strasznie droga wolałam wydać na rośliny bo katalog róż też mam,ale z autografem ma inną wartość, tak jak naszego Marczyńskiego o Clematisach(mam)..
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 22:04, 23 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dochodzi wartość sentymentalna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwaG 16:25, 02 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
A ja ostatnio poświęcam się lekturze tej książki

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Lena 08:34, 22 sie 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
A ja zapytam;gdzie najczęściej kupujecie książki ogrodnicze?Czy macie godne polecenia księgarnie internetowe?
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Gabriela 13:49, 22 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja książki ogrodnicze kupuję wszędzie - w księgarniach, w internecie, na allegro. W Krakowie i w Warszawie są księgarnie typu " tania książka", można tam dostać za małe pieniądze pozycje sprzed kilku lat, nawet niekoniecznie wycofane z innych księgarni, bo widywałam te same książki i w taniej książce i w empiku, gdzie oczywiście były o wiele droższe.
Chciałabym polecić wszystkim nowość - b. fajną książeczkę Witolda Czuksanowa, znanego z "Roku w ogrodzie" pt. "Zapytaj ogrodnika"

To pozycja inna niż te które znamy, bo pan Witold w książce udziela fachowych porad, które nie zawsze są łatwe do znalezienia w innych poradnikach. Tu nie ma informacji z gatunku tzw. podstawowych, że np. tulipan to roślina cebulowa, wysokości .... itd.
Podkreślenia wymaga, że ogród autor uprawia ekologicznie. W ksiązce są też fajne przepisy kulinarne - na nalewki, miodek z mlecza, zupę ze stokrotek, itp. Przeczytałam z przyjemnością i wiem że będę do tej książki wracać.
Cena na książce 34,90 zł, 336 stron, kolorowe fotografie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
justi 20:38, 02 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ja nie mam wiele ogrodniczych książek, parę pozycji tylko, oczywiście Maję mam obowiązkowo



____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 20:45, 02 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
i jeszcze parę zdjęć





____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies