Gdzie jesteś » Forum » Literatura ogrodnicza » Książki o tematyce ogrodniczej

Pokaż wątki Pokaż posty

Książki o tematyce ogrodniczej

Gardenarium 16:17, 09 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wątek ten powstał na prośbę Gosi i propozycję umieszczania informacji o ciekawych książkach, które mogą nam pomóc w uprawie czy projektowaniu ogrodów i zawierają ciekawe i pomocne informacje. Proponuję fotografować okładkę, aby łatwiej można było odnaleźć ją w sklepie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 20:03, 09 gru 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
To mój zbiór. Dziś właśnie dodałam to zdjęcie w moim wątku.



Uploaded with ImageShack.us
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Matka 20:56, 09 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
muszę i swoje zgromadzić, niewiele ich mam, ale mam
ale przeniosę je sobie bliżej łóżka-bo tam teraz spędzam większość czasu
____________________
U Matki
goniak 22:22, 09 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Grażynko, którą z pokazanych pozycji poleciłabyś nam i dlaczego ?
____________________
Małgosia mój zielony świat
Matka 23:11, 09 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No właśnie, Grażynko?
____________________
U Matki
Matka 23:12, 09 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Właśnie powiedziałam M, że najlepszy prezent pod choinkę dla mnie to stos książek i czasopism o ogrodach-cobym do wiosny się wyszkoliła porządnie
____________________
U Matki
Gardenarium 23:36, 09 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zima to właśnie dobry czas na poszerzanie wiedzy ogrodniczej i planowaniu zmian...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 19:13, 10 gru 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Małgosiu,Bogdo,najbardziej to chyba"Wielką księgę ogrodów" i "Sztukę projektowania ogrodów",chociaż pozostałe też coś nam dają. Nie ma tu "Iglaków w kompozycjach ogrodowych"Marka Majorowskiego,bo nie stała w szeregu,ale tę też b. polecam-wiele cennych rad i pomysłów,dokładne opisy pokroju,siły wzrostu,no ogólnie warto mieć. Natomiast,jak już wszystko będziemy wiedzieć o ogrodowej sztuce,a nasze ogrody będą najpiękniejsze na świecie,to możemy zagłębić się w monumentalną "Historię ogrodów". Na to jeszcze mamy czas,chociaż ciekawe bardzo!
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Matka 21:16, 10 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a ja dzisiaj swoje wszystkie knigi poszukałam i odkurzyłam i przytargałam do sypialni-mam je teraz na stoliku obok łóżka i jak się zbudze w środku nocy to sobie na ślepo znajdę co chcę, choc mam ich malo i niekoniecznie wszytskie poświęcone ogrodom to zbiór zamierzam powiększać-oby sie Mikołaj domyśliłoto one:


wśród nich 2 Maje(moja córka 4latka mówi, że Mama nic nie ogląda w tv z wyjątkiem Mai Popielarskiej i Pana Wicia-"rok w ogrodzie", no i Ogrodowisko-ogląda ze mna czasem zdjęcia Waszych ogrodów i roślinek i myśli, że to też taki program tv)

____________________
U Matki
Gardenarium 21:22, 10 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
U Mai popa\trz w spisach na początku, które to moje kompozycje w tych książkach, a w "Balkon i taras" jest nawet specjalne podziękowania dla nas od Mai. Super książki, ładnie napisane i od serca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies