Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Dieffenbachia

Pokaż wątki Pokaż posty

Dieffenbachia

coli 09:09, 22 lis 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Dostałam wczoraj takiego kwiatka. Znalazłam w necie informacje, że to Dieffenbachia. Nigdy nie miałam tej rośliny, dlatego potrzebuje porad odnośnie uprawy.
Pierwsze pytanie: czy mogę ją teraz przesadzić do innej donicy?
Na dole pnia po jednej stronie wyrasta nowy ulistniony pęd, a po drugiej stronie nowa roślina bezpośrednio z ziemi.
Czy przy przesadzaniu odłączyć tą mniejszą, która wyrasta bezpośrednio z ziemi? Czy mogę ją zostawić? Wizualnie lepiej chyba będzie ją zostawić, bo zagęszcza dół, gdzie jest łysy pień tej starszej.


____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 12:26, 22 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miałam tę roślinę w latach osiemdziesiątych, wtedy była modna.

Pierwsza sprawa i chyba najważniejsza - roślina jest silnie TRUJĄCA
Sok zawiera strychninę.

Uprawa diffenbachii jest łatwa.
Lubi półcień i dużą wilgotność powietrza o temp. 20-25 st.C. w czasie wzrostu, a 15 - 18 w okresie zimy.
Możesz ją przesadzić bo jest to roślina dość żarłoczna.

Nie jest zbyt długowieczna, bo traci liście od dołu i nie wygląda to zbyt ładnie. Można wtedy ją odmłodzić ukorzeniając górne części pędów, albo ścinając a pieniek wypuści młode pędy i roślina się zagęści.

Od wiosny nawozimy co dwa tygodnie systematycznie.

Uprawiałam ją dwa lata ale ze względu na małe dzieci usunęłam, bojąc się o ich bezpieczeństwo.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies