Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Włoszczyzna solona

Pokaż wątki Pokaż posty

Włoszczyzna solona

Elfik 21:30, 05 gru 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Jarzynka trzyma się w lodówce świetnie, w ogóle nie zmienia koloru. Zrobiłam dziś na niej pieczarkową, ale przepłukałam na sitku, bo lubię dodać do zupy łyżeczkę vegety. Ja nie mogę dać do zupy większych kawałków jarzyny, bo zostaną usunięte na krawędź talerza...
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
alinak 21:30, 11 paź 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
a co by było gdyby dodać zielonej pietruszki . miałam taki przepis jeszcze z dodatkiem kapusty włoskiej
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Matka 21:51, 11 paź 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Qercze, ale fajny przepiszastanawiałam się jak przechować swoją pokrzywioną ale nie pryskaną marchewkę dla Dziecioków do zimowych zup, ale dopiero teraz znalazłam ten przepis a marchewka mi się już skończyłaza rok nasieję porów, marchewków, selerówa niech tam...
____________________
U Matki
grupa_trzyma... 22:58, 11 paź 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Bożenko, przepis świetny. Muszę wypróbować, bo też mam sporo nadwyżek warzywnych. Czy można dodać selera naciowego i drugie pytanie: czy pasteryzujesz słoiki?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
alinak 23:01, 11 paź 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
też zrobię ten przepis , bo z kapusta nie wszystkim smakował
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
EPODLAS 09:34, 20 paź 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Wczoraj przywiozłam włoszczyznę z działki i kolejny raz będę robiła moją włoszczyznę soloną. Nie ma jak to swoje warzywa. Widzę że kilka osób skorzystało z mojego przepisu. Bardzo się cieszę.
____________________
Mój ogród
EPODLAS 16:42, 04 gru 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Chcę jeszcze dodać, że najlepsza sól jest ta niejodowana, ja kupuję specjalną do przetworów domowych, daje taką też do kiszenia ogórków. Naprawdę widać różnicę jeżeli się używa tę a nie jodowaną.
____________________
Mój ogród
effka_barbara 00:29, 14 lip 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 1
Też miewam podobne rozterki z nadmiarem warzyw oraz problemami z ich jak najdłuższym przechowywaniem. Kupiłam suszarkę do grzybów i kroję marchewkę, pietruszkę, selera i pora i suszę w suszarce. Przechowuję w szczelnie zamknietych szklanych słojach. Natki kopru, lubczyku i pietruszki w kolejnym słoju a cebulę też osobno. W miarę potrzeb biorę po garści z każdego słoja, wrzucam do młynka albo moździeża, dodaję sól morską i mam swoją wegetę bez tej wszechobecnej chemii. Robię też kostki rosołowe i pastę do zup. Wszystkie warzywa trę, siekam, kroję, wrzucam do woka, daję olej lniany i wodę, dużo soli i resztę przypraw i duszę na wolnym ogniu aż woda wyparuje. Następnie traktuję blenderem i część na szybsze wykorzystanie pakuję do słoiczka po musztardzie i trzymam w lodówce a resztę w foremkę na kostki lodu albo jakieś małe pojemniczki do zamrażarki. Zimą jak wrzucœ taką kostkę do zupy to od razu pachnie mi działką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies