Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Palma

Pokaż wątki Pokaż posty

Palma

agniecha973 23:12, 18 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tak się teraz prezentuje. Nie ma jeszcze podstawki, bo na takie rozmiary nie mają miary. Znalazłam w swoich zasobach podstawkę po potężnym fikusie lyrata, ale trzeba ją polakierować, bo wodę przepuszcza. Tymczasem za podstawkę służy miska na pranie , a ten gustowny kawałek chodniczka pomaga tymczasowo w przesuwaniu całości. Później zostanie przycięty do odpowiednich rozmiarów.




____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gardenarium 23:15, 18 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Doniczka wcale nie była za duża, w sam raz
Palma odżyje po tym przesadzeniu, Widać, że nie miała już jak ciągnąć składników pokarmowych
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 23:15, 18 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ładny okaz,szkoda by było go stracić....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
agniecha973 23:16, 18 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ale to już ostatnia jeśli chodzi o wielkość z tej serii. Następną sama będę musiała ulepić
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 23:27, 18 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ale myślę, że przy tym tempie wzrostu doniczki wystarczy na max. 5 lat. Chyba muszę zacząć hodować następną palmę. Jedna rośnie, ale ta mi się mniej podoba. Za mało się rozkrzacza i kwitnie co chwilę takimi kulkami. Już obcinam to dziadostwo, gdy tylko zauważę te pędy. Pamiętam, że kiedyś podobała mi się howea czy coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie. Liście wyrastały bezpośrednio z ziemi, a nie z jednego kłącza.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 23:41, 18 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Danusiu, czy ta moja kentia to to samo co howea?! Chciałam sprawdzić co to jest ta howea, a tu wychodzi że to jedno i to samo z kentią! Zawsze myślałam, że howea ma inny kształt liści, takie bardziej jak wachlarze, ale teraz widzę, że tylko w młodości chyba.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Sebek 22:59, 19 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Areca ma takie liście wyrastające z bulwek - mam ją, ale mało mi urosła...

A howea kentia to to samo
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 12:42, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
magdalena_kurcz napisał(a)
Witajcie! W akcie desperacji poszukuję porady. Mam w pracy pod opieką dwie palmy, jednak kompletnie nie znam się na ich pielęgnacji i, jeżeli mam być szczera, nie przepadam z nimi w ogóle Jednak jak mus to mus i chciałabym by naprawdę rozwijały się.

Palmy prezentują się jak na zdjęciach, ostatnio nie jest rewelacyjnie.

Szef zakupił dwa rodzaje nawozów, których zdjęcia też dołączam, z przykazaniem, że ma rosnąć i temat ma być załatwiony.

Z tego, co wyczytałam, płynny nawóz powinno się odlewać po pół godzinie ze spodka, ale te kwiatki spodków nie mają. Czy można więc im zaaplikować pałeczki? Bałam się robić to bez konsultacji bo wiem, że palmy nie są znów takie najprostsze, a te pałeczki są po prostu do roślin zielonych. Co radzicie?

Z góry bardzo dziękuję.


Wg mnie tej palmie nie jest w tej chwili niezbędny nawóz, tylko przesadzenie do większej doniczki. Rośnie w malutkiej doniczce, wstawiona jest w nieprzepuszczalną osłonkę, co może powodować zalanie korzeni i pewnie tak nieraz się zdarzyło, sprawdzaj, wylewaj wodę, a przede wszystkim przesadź w wysoką, wąską doniczkę, właściwą dla palm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdalena_kurcz 12:51, 28 lip 2014

Dołączył: 28 lip 2014
Posty: 1
Tak też czułam, że te doniczki mogą być problemem. Czy po przesadzeniu powinnam zadbać o jakieś nawożenie, przemywanie liści (czytałam o tym w tym wątku)?

P.S. Dziękuję za przeniesienie wątku!

EDIT: jeszcze dodam, że obie palmy stoją w sumie w przeciągu. Nie jestem pewna czy przypadkiem ta odmiana też nie toleruje przeciągów.

Będę zobowiązana w przypadku nawet podstawowych informacji o hodowli tych roślin.

Czy ten nawóz w pałeczkach w ogóle nadaje się do tej palmy (już po jej przesadzeniu oczywiście).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies