Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czy ja też mogę liczyć na podpowiedź?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy ja też mogę liczyć na podpowiedź?

monteverde 00:31, 31 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj, od czegoś trzeba zacząć i zawsze jest ten pierwszy raz, bez obawy, nie ma się czego bać, pokazuj co masz , a my w miarę możliwości doradzać będziemy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 01:45, 31 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Danusiu. Jestem cały czas obecna ale podsumowanie roku piszę i dziś do późna mi się zeszło. Już prawie druga w nocy, skowronki zaczną wstawać, a ja się dopiero położę spać

Powklejaj jeszcze trochę zdjęć, a ja się obrobię z końcem roku
Potem popatrzę na Twoje zmartwienie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wronada 13:30, 31 gru 2011


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
witam serdecznie i cieszę się,że i Pani Danusia się do mnie odezwała,nawet o tak późnej porze.To mi dodaje otuchy.
na początek wkleję stare zdjęcia.będzie mi łatwiej wytłumaczyć o co mi chodzi..

widok działki z góry

a tak wyglądała dolna część tej samej działki.
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
wronada 13:51, 31 gru 2011


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168


tyle zrobiłam a teraz mam problem z drugą stroną od żywopłotu ze świerków, które na wiosnę planuję przyciąć, no i trawnik ,który musi być cały zdjęty i na nowo położony
.
Pracy na wiosnę mnóstwo jak zwykle

a to inna część ogrodu
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
alinak 16:23, 31 gru 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
witaj Danusiu na forum ......tłoczno tu się robi . nie jest tak źle . ty już masz niezły początek i nie jesteś z tego co widać żółtodziobem. na początek ode mnie życzenia wytrwałości i sukcesów ogrodniczych w nowym roku ....... a my to prawie krajanki ( ja z Beskidów ale bliżej Wadowic )







____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 18:45, 31 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja swoje świerki tnę co roku. Możesz także to zrobić, bo jak widziałam są posadzone dość gęsto.

Można je wyrównać nożycami szpalerowymi i pionowo i poziomo. I teraz pytanie - czy ciąć pochyło czy w "zęby" ???
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:46, 31 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podobają mi się murki z kostki granitowej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wronada 16:22, 01 sty 2012


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
Witam serdecznie.Przepraszam za wczorajszą nieobecność-koniec roku i trzeba złożyć wizytę rodzinie .Późno ale szczere życzenia składam wszystkim sympatykom ogrodów.Oby zapał i zamiłowanie do tworzenia pięknych ogrodów nigdy nie minął.
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
wronada 16:32, 01 sty 2012


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
Witaj Alinko
dzięki za uznanie mam nadzieję, że jak pobędę z Wami dłużej to napewno nabiorę więcej doświadczenia.Na razie trochę błądzę, ale wciągnę się.U Ciebie widać już profesjonalizm.ogród masz przepiękny, jest co podglądać.No i dobrze, że jesteś z prawie moich stron, bo wydaje mi się, że jest nas na forum mniej niż z innych stron Polski-czy to prawda?.
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
wronada 17:15, 01 sty 2012


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
Danusiu witam serdecznie.
Co do świerków to sama nie wiem jak będzie lepiej może pochyło a co Ty mi doradzisz?
chciałabym jak najwięcej miejsca zagospodarować tak żeby trawy nie było dużo ponieważ po skośnym terenie ciężko jest kosić nawet kosiarką z napędem.Moim założeniem jest żeby ogród był jak najmniej pracochłonny, ponieważ póki co nie mam pomocnika i mój mąż ciągle mnie powstrzymuje przed kolejnym pomysłem bo nie dam sobie rady.A to moje małe wrzosowisko i widok ogrodu nad domem
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies