Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czy ja też mogę liczyć na podpowiedź?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy ja też mogę liczyć na podpowiedź?

wronada 21:56, 30 gru 2011


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
Witam wszystkich. Od dwóch miesięcy oglądam wasze forum i doszło do tego, że już nie mogę się oderwać od komputera.
Wasze ogrody są przepiękne. Pani Danusiu, od kilku lat oglądam program Maja w Ogrodzie i wielokrotnie widziałam tam Pani projekty. Nigdy nie marzyłam, że da mi Pani taką możliwość, żebym mogła na forum kontaktować się z Panią. Jest Pani dla mnie wielkim autorytetem.

Bardzo podobają mi się Pani projekty. Jestem zauroczona Waszą życzliwością i szczerą pomocą w trudnych sprawach związanych z zagospodarowaniem ogrodów. Jesteście jak wielka rodzina, która chętnie się wspiera - to jest wspaniałe.



Kiedy pierwszy raz zobaczyłam zdjęcia Waszych ogrodów bardzo pragnęłam pokazać również i moje dzieło, ale im dłużej tu jestem, tym bardziej jestem onieśmielona. Dotychczas troszczyłam się raczej o wygląd ogólny ogrodu i nie bardzo udane są nasadzenia roślin, które niestety nie wyglądają tak pięknie jak Wasze.
Ponieważ ogrodnikiem w tym ogrodzie jestem sama, to bardzo powoli widać efekty w tym dla mnie dość dużym ogrodzie o powierzchni 21 arów. Dodatkowym utrudnieniem jest niestety duża pochyłość terenu.
Różnica poziomów wynosi około 10 metrów, dlatego zmuszona jestem co kilka metrów tworzyć kaskady. Ogród powstaje etapami.

Obecnie chciałabym zrobić zachodnią stronę ogrodu. Jesienią zrobiłam ścieżkę i obsadziłam część od strony domu ale pozostała reszta. Czy i dla mnie ktoś znajdzie chwilkę i poradzi co dalej?
Z prawej strony jest żywopłot ze świerków.Na wiosnę planuję drzewa przyciąć i chciałabym przed nimi coś posadzić. Muszę też jakoś wkomponować drzewa. Jabłoń ma dobre jabłka - stara odmiana i szkoda jej wycinać. Co tu można zrobić? Jak widać różnica poziomów na tym odcinku wynosi około 2,5 metra.
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
Sebek 22:06, 30 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witam Danusiu

Siedzieć masz na czym, ale widzę zapał, więc często z nich korzystać nie będziesz

Czy zdjęcie z awatarka to z Twojego ogrodu?

No i jeśli można wiedzieć skąd pochodzisz dokładnie - bo ja też z tych regionów
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 22:07, 30 gru 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
WItaj Danusiu

Nie ma się co "onieśmielać" tylko działać trzeba! Powoli - najlepiej, przemyślanie Z pewnością zaraz nasza Danuśka przyleci tu z całą masą inspiracji i coś reszta braci podpowie
Także witaj i oglądaj, oglądaj, oglądaj

aaaaa planik na karteczce rysuj
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
wronada 22:21, 30 gru 2011


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
Witajcie
Dzięki za szybką odpowiedź - Sebek jak zwykle niezawodny. Beskidy to moje strony Konkretnie Beskid Sądecki , a bliżej Limanowa. Zdjęcie moje, część ogrodu nad domem.
Masz rację - huśtawka to raczej dla mnie mebel niedzielny, na którym obmyślam dalsze działanie w ogrodzie.Tto raczej dla moich wnuków jak przyjeżdżają na wakacje. Małgosiu dziękuję za dodanie otuchy, przyznam, że trochę jestem zdenerwowana - to mój pierwszy raz na forum.
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
Sebek 22:26, 30 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to daleko do siebie mamy...

A nie stresuj się - dobrze jest
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 22:29, 30 gru 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danusiu, każdy przechodził tu swój pierwszy raz Później jest tylko lepiej, także glowa do góry
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
hanka_andrus 22:39, 30 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Helo! Witam cię z drugiego krańca Polski ,Danusiu!Wszystko po Sylwestrze nabierze rozpędu,bo i słońce częściej do naszych ogrodów zajrzy,i my okrzepniemy .i do prac ogrodowych sposobić się będziemy.
A tymczasem przyjmij życzenia pomyślności,wiele nowych znajomości, zdrowia,wytrwałości i w ogrodzie zieloności!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
wronada 23:08, 30 gru 2011


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
witaj Haniu
Drugi koniec Polski to też trochę moje strony .Ja się tam urodziłam.
Bardzo dziękuję za życzenia jak tylko starczy czasu i siły to zapału nie zabraknie.To jest mój ratunek przed stresem ,który nas teraz nie omija zwłaszcza w pracy.
Ja również przesyłam wszystkim najlepsze życzenia.zdrowia i wielu nowych pomysłów
.
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
GabiK 23:19, 30 gru 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witam sylwestrowo i serdecznie pozdrawiam Danusiu.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
grapaka 23:35, 30 gru 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Hanka! kapitalna fotka
Witam Wszystkich w tym wątkui w tym jeszcze roku
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies